Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TFI PZU odnotowało rekordowe 1,2 mld zł zewnętrznej sprzedaży netto w I-X 2019

0
Podziel się:

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU) odnotowuje w tym roku rekordową sprzedaż w segmencie klienta zewnętrznego - łączna sprzedaż netto po 10 miesiącach wynosi ponad 1,2 mld zł, podała Grupa PZU.

TFI PZU odnotowało rekordowe 1,2 mld zł zewnętrznej sprzedaży netto w I-X 2019
bEEykdat

"Ten rok nie jest łatwy dla branży funduszy inwestycyjnych. Większość TFI notuje spadek wielkości aktywów pod zarządzaniem. Tym bardziej cieszy, że w takim otoczeniu jesteśmy w stanie zdobywać nowych klientów i nowe aktywa" - skomentował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek, cytowany w komunikacie.

Strukturalnie sprzedaż TFI PZU jest odzwierciedleniem sytuacji rynkowej, tzn. najwięcej aktywów towarzystwo pozyskało do funduszy obligacji skarbowych. Łącznie od początku roku nowe aktywa tych funduszy zwiększyły się o 1 mld zł, podano w materiale.

"Największą popularnością cieszy się fundusz PZU Papierów Dłużnych Polonez, który w okresie 12 miesięcy wypracował stopę zwrotu na poziomie 9,4%. Z punktu widzenia wyników na szczególne uznanie zasługuje fundusz PZU Dłużny Rynków Wschodzących, którego 12-miesięczna stopa zwrotu wynosi ponad 18%. Pojawiające się oznaki nadchodzącego globalnego spowolnienia gospodarczego powinny wspierać dalsze dobre zachowanie się obligacji jako klasy aktywów" - czytamy dalej.

bEEykdav

"Jesteśmy przekonani, że trwający trend rynkowy będzie utrzymany i spodziewamy się dalszego dużego zainteresowania naszymi funduszami" - podsumował Żółtek.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. PZU jest notowane na GPW od 2010 r.

bEEykdaW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)