Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
07.04.2020 09:45

Trakcja obniża pensje o 10 proc. Chce zaoszczędzić 1,8 mln zł miesięcznie

Trakcja wdraża pakiet antykryzysowy, który pozwoli zaoszczędzić 1,8 mln miesięcznie. Spółka zmniejsza wynagrodzenie pracowników o 10 proc. Zawiesza też wypłaty premii , nagród oraz odpraw emerytalno-rentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
Trakcja wdraża pakiet antykryzysowy.

Trakcja zmniejsza wymiar czasu pracy o 10 proc., a w konsekwencji proporcjonalnie również wynagrodzenie pracowników. Zmiany dotyczą głównie pracowników umysłowych.

Dziesięcioprocentowa obniżka wynagrodzeń obejmie również członków zarządu, rady nadzorczej, a także osoby współpracujące na podstawie samozatrudnienia oraz zleceniobiorców.

Dodatkowo Trakcja czasowo zawiesza wypłaty premii i nagród, dodatków oraz odpraw emerytalno-rentowych, ogranicza godziny nadliczbowe oraz wprowadza ograniczenia związane z korzystaniem z samochodów służbowych. Ponadto obniżony o 25 proc. zostanie odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zarząd spółki podpisał już porozumienie ze związkami zawodowymi. Porozumienie obowiązuje czasowo, od 6 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku.

- Spółka szacuje, że podjęte działania pozwolą na oszczędności rzędu 1,8 mln zł miesięcznie – poinformowała Trakcja.

W ten sposób Trakcja chce zmniejszyć negatywny wpływ epidemii COVID-19 na działalność i wyniki firmy. Jednocześnie wprowadza też działania mające zapewnić bezpieczeństwo pracowników polegające m.in. na zmianach w organizacji pracy.

PBG otrzymał żądanie natychmiastowego wykupu obligacji o wartości 14,7 mln zł

W marcu notowana na GPW spółka poinformowała, że gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa SARS CoV-2 w Polsce oraz na innych rynkach, na których Trakcja oraz jej spółki zależne prowadzą działalność gospodarczą, może mieć wpływ na jej wyniki finansowe w 2020 r.

Trakcja jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,56 mld zł w 2018 r.

W marcu 2020 r. spółka podjęła decyzję o utworzeniu odpisów aktualizacyjnych, które obniżą o 138,18 mln zł jej skonsolidowany wynik netto za 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: budownictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo, praca, wynagrodzenia, koronawirus, wiadomości, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

moim zdaniembossowie PON SLD i PSL powinni natychmiast 50% swoich olbrzymich apanaży na walkę ze skutkami wirusa przeznaczyć, bo PiS już prawie 300 mld zł … Czytaj całość

07-04-2020

bo mu się należymoże społcznik -hhhhhhh- Jerzy Owsiak sprzeda swój apartament 120m2 w Warszawie, co go za ponad milion zł kupił za pensje żony wypłacane z puszek i … Czytaj całość

07-04-2020

AkłakuPrzy takiej sprzedaży w mld te kilka milionów robi wrażenie bęcwały. Zapewne na koniec wypłacą sobie sowite premie za swój genialny plan, który … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)