Notowania

giełda
16.08.2019 11:54

TXM Textilmarket dogadał się z bankami. Odzieżowa sieć odzyskała dostęp do pieniędzy

Właściciele sieci odzieżowej Textilmarket mogą odetchnąć z ulgą. Mająca ogromne problemy sieć dyskontów zawarła nową umowę z PKO BP i ING. Dzięki niej będzie mieć pieniądze na dalsze prowadzenie działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
ING i PKO BP dogadały się z TXM. (Fot: txm)

W poniedziałek informowaliśmy, że TXM Textilmarket jest odcięty od pieniędzy. Sama spółka przyznawała, że w takiej sytuacji jest poważne zagrożenie upadłości. Chwilowo "pożar" został jednak ugaszony.

"Banki zamierzają kontynuować rozmowy w sprawie restrukturyzacji zadłużenia finansowego TXM" - czytamy w najnowszym komunikacie spółki. Kilka dni temu ING i PKO BP wypowiedziały jej umowy kredytowe. Uzasadniały to brakiem dokumentacji dotyczącej finansów, do której przedstawienia zobowiązali się przedstawiciele firmy.

Według najnowszego porozumienia banki pozostawią TXM dostęp do środków w ramach rachunku bieżącego do kwoty 19,8 mln zł. Do tego spółka ma limit na akredytywy do 5,3 mln zł i gwarancje bankowe do 10,2 mln zł w PKO BP i ING.

Zakaz handlu w niedziele. Ucierpiały sklepy z wyposażeniem i budowlane

Obie strony zadeklarowały zamiar zawarcia nowej umowy do 16 września. Ma ona bardziej szczegółowo określić plan restrukturyzacji TXM, tak by firma była w stanie spłacić zobowiązania wobec banków. Stało się to ostatnio niemożliwe w związku z trudną sytuacją finansową.

Jest na na tyle trudna, że w przedstawiciele TXM ostrzegali przed koniecznością złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, gdyby nie doszło do zwolnienia blokad środków w bankach.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket - drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan, do którego należy m.in. marka Top Secret.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, handel, txm, textilmarket
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2019

karli super. Firma jest dobra i Polska trzeba jej dać tylko trochę czasu

17-08-2019

AmelaSuper uwielbiam robić tam zakupy

Rozwiń komentarze (2)