Notowania

chemia
30.12.2019 13:14

Unimot liczy na szybkie podpisanie umowy dezinwestycyjnej dot. gazu ziemnego

Warszawa, 30.12.2019 (ISBnews) - Unimot, po zmianie warunków umowy dezinwestycyjnej w obszarze gazu ziemnego, liczy na jej podpisanie z Blue Line Engineering (BLE) w najbliższych dniach. W wyniku umowy Unimot ma przejąć 100% udziałów Unimot System, właściciela Blue LNG, a BLE przejąć 100% spółki Blue Cold oraz zakończyć trwające inwestycje, wynika z komunikatu Unimotu. Łączna wartość transakcji to 12,64 mln zł. W wyniku powyższych transakcji spółka zapłaci do BLE kwotę 4 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ostatecznym efektem procesu dezinwestycyjnego ma być przejęcie przez emitenta 100% udziałów w spółce Unimot System, która jest 100% udziałowcem w spółce Blue LNG oraz przejęcie przez BLE 100% udziałów w spółce zależnej Blue Cold, przy jednoczesnym uporządkowaniu struktury należności i zobowiązań w tych spółkach zależnych oraz zakończeniu trwających inwestycji" - czytamy w komunikacie.

BLE oraz emitent przeniosą własność udziałów w poszczególnych spółkach: BLE przeniesie na rzecz spółki posiadane udziały w spółce Unimot System, a emitent przeniesie na rzecz BLE posiadane udziały w Blue Cold, wymieniono także.

Unimot System zajmuje się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego do procesów technologicznych, grzewczych, produkcji ciepła i energii elektrycznej. Spółka Blue LNG, poza dystrybucją i sprzedażą gazu zajmuje się także regazyfikacją.

Spółka Blue Cold została utworzona do wytwarzania skroplonego gazu ziemnego (LNG) w celu gazyfikacji tzw. białych plam. Obecnie nie prowadzi działalności.

"Zarząd emitenta uznał powyższą informację za poufną ze względu na fakt, że nastąpiła istotna zmiana wcześniej przekazywanej informacji poufnej, w związku z ustaleniem nowych warunków procesu dezinwestycyjnego" - zaznaczono także.

Wcześniej podawano, że decyzja o dezinwestycji została podjęta w związku z przyjętą strategią Unimotu na lata 2018-2023, która zakłada m.in. optymalizację aktywów gazowych i koncentrację na najwyżej marżowych biznesach.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz