Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unimot nie wyklucza kolejnego podniesienia prognozy wyniku EBITDA na 2019 rok

0
Podziel się:

Unimot nie wyklucza możliwości kolejnego podniesienia prognozy skonsolidowanego wyniku EBITDA na 2019 rok, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki ds. finansowych Marka Moroza. 

Unimot nie wyklucza kolejnego podniesienia prognozy wyniku EBITDA na 2019 rok
bEJAxuwl

"W sierpniu br. podnieśliśmy prognozę o ponad 30% do poziomu 46,2 mln zł skonsolidowanej EBITDA skorygowanej. Rzeczywiście widzimy pozytywny wpływ na nasze wyniki z tytułu m.in. przejęcia części klientów Onico, co powinno przełożyć się na wyższe przychody w II połowie roku i w konsekwencji wyższą EBITDA skorygowaną. Natomiast pamiętajmy o otoczeniu makro, jak również o wyborach parlamentarnych, dla których rynek paliwowy może być wrażliwy. Przypuszczam, iż w oparciu o wyniki III kw. będziemy mogli ocenić, czy i jak dużo jesteśmy w stanie podnieść tegoroczną prognozę" - powiedział Moroz w trakcie czatu inwestorskiego na platformie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Zaznaczył również, że zarówno lipiec, jak i początek sierpnia br. wyglądają obiecująco w perspektywie III kwartału roku, w porównaniu do założonego przez spółkę budżetu.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

bEJAxuwO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)