Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Unimot rozpoczął trading ropą naftową, dostarczy 1,2 mln baryłek surowca

0
Podziel się:

Unimot - niezależny importer paliw - rozpoczął realizację dostaw ropy naftowej na rynek Europy Środkowej, podała spółka. Pierwsza partia produktu pochodziła z Bliskiego Wschodu, druga jest właśnie sprowadzana z USA. Łączna wielkość realizowanych dostaw to 1,2 mln baryłek (ponad 160 tys. ton).

Unimot rozpoczął trading ropą naftową, dostarczy 1,2 mln baryłek surowca.
Unimot rozpoczął trading ropą naftową, dostarczy 1,2 mln baryłek surowca. (Pixabay)

Dzięki doświadczeniu w imporcie produktów rafineryjnych na rynki europejskie, Unimot jest w stanie przeprowadzać także transakcje tradingowe, których przedmiotem jest ropa naftowa, zapewniła spółka.

"Jak zawsze, staramy się wykorzystywać pojawiające się szanse rynkowe. W związku z naszym wieloletniemu doświadczeniem oraz budowanym przez lata relacjom z partnerami biznesowymi, mamy obecnie możliwość efektywnie realizować trading kolejnym produktem, tworząc nowe źródło przychodów. Kierunek amerykański jest dla nas szczególnie interesujący, gdyż wpisuje się w politykę dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych do krajów regionu Europy Środkowej" - powiedział prezes Adam Sikorski, cytowany w komunikacie.

Unimot prowadzi międzynarodowy trading paliwami płynnymi od maja 2018 r., kiedy to dokonał zakupu ok. 30 tys. ton benzyny, której odbiorcą był jeden z największych koncernów paliwowo-chemicznych.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)