Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
16.06.2020 12:05

Ursus wznowi produkcję w Lublinie. Przez koronawirusa realizacja części kontraktów opóźniona

Epidemia koronawirusa spowodowała czasowe wstrzymanie lub opóźnienia w produkcji maszyn rolniczych. Ursus zamierza nadrobić zaległości, wznawiając pracę w pełnym wymiarze w zakładach w Lublinie wraz z końcem czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
Koronawirus pokrzyżował plany Ursusa.

Produkcja maszyn rolniczych w Dobrym Mieście, po przestoju, odbywa się na chwilę obecną normalnie, natomiast wznowienie produkcji w pełnym wymiarze w zakładach w Lublinie planowane jest pod koniec czerwca - informuje Ursus.

Polska firma nie dość, że przechodzi restrukturyzację, to jeszcze musiała się zmierzyć z wyzwaniami jakie przyniósł koronawirus. Podkreśla, że na początku 2020 roku podjęła działania niezbędne do możliwie jak największej produkcji ciągników i maszyn rolniczych, jednakże pojawienie się pandemii wpłynęło na ograniczenie w tym okresie planów produkcyjnych i przesunięcie ich na drugą połowę roku.

"Wprowadzony w wielu krajach stan pandemii związany z koronawirusem i związane z tym ograniczenia m.in. w zakresie swobodnego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi krajami spowodowały czasowe wstrzymania lub opóźnienia w dostawach poszczególnych komponentów oraz maszyn od dostawców z takich krajów jak m.in. Włochy i Turcja" - czytamy w komunikacie.

Od 17 czerwca odmrożenie lotów. Gdzie będziemy mogli polecieć?

Ursus miał problem ze sprowadzaniem części i sam miał trudności ze sprzedażą na eksport. Nie podaje jednak, jaki będzie to miało wpływ na wyniki finansowe.

Ursus przyznaje, że wprowadzone ograniczenia miały też wpływ na jego sprzedaż w kraju. Podstawowym kanałem dystrybucji ciągników i maszyn rolniczych jest sprzedaż w ramach funkcjonującej sieci dealerskiej, dlatego obostrzenia spowodowały m.in. ograniczone możliwość bezpośredniego kontaktu przedstawicieli handlowych spółki oraz dealerów z rolnikami, mniejszą frekwencję w punktach sprzedaży maszyn i ciągników, czy też odwołanie wystaw i targów poświęconym branży maszyn rolniczych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, ursus, urs, koronawirus, rolnictwo, produkcja
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

Poddenerwowany kłamstwamiCo za stek bzdur i kłamstw. Koronawirus w żaden sposób nie wpłynął na działanie firmy, a raczej kilkuletnie, nieudolne zarządzanie - no ale … Czytaj całość

17-06-2020

SmmPo ursusach zostala tylko nazwa ursus reszta to chinska podruba

16-06-2020

SowaKtoś przejął grubą kase i to był Marcinkiewicz. To jest tania sensacja. Jędrek miał przejąć syndyk

Rozwiń komentarze (9)