Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ursus wznowi produkcję w Lublinie. Przez koronawirusa realizacja części kontraktów opóźniona

9
Podziel się

Epidemia koronawirusa spowodowała czasowe wstrzymanie lub opóźnienia w produkcji maszyn rolniczych. Ursus zamierza nadrobić zaległości, wznawiając pracę w pełnym wymiarze w zakładach w Lublinie wraz z końcem czerwca.

Koronawirus pokrzyżował plany Ursusa.
Koronawirus pokrzyżował plany Ursusa.
bDZNHIHV

Produkcja maszyn rolniczych w Dobrym Mieście, po przestoju, odbywa się na chwilę obecną normalnie, natomiast wznowienie produkcji w pełnym wymiarze w zakładach w Lublinie planowane jest pod koniec czerwca - informuje Ursus.

Polska firma nie dość, że przechodzi restrukturyzację, to jeszcze musiała się zmierzyć z wyzwaniami jakie przyniósł koronawirus. Podkreśla, że na początku 2020 roku podjęła działania niezbędne do możliwie jak największej produkcji ciągników i maszyn rolniczych, jednakże pojawienie się pandemii wpłynęło na ograniczenie w tym okresie planów produkcyjnych i przesunięcie ich na drugą połowę roku.

bDZNHIHX

"Wprowadzony w wielu krajach stan pandemii związany z koronawirusem i związane z tym ograniczenia m.in. w zakresie swobodnego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi krajami spowodowały czasowe wstrzymania lub opóźnienia w dostawach poszczególnych komponentów oraz maszyn od dostawców z takich krajów jak m.in. Włochy i Turcja" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Od 17 czerwca odmrożenie lotów. Gdzie będziemy mogli polecieć?

Ursus miał problem ze sprowadzaniem części i sam miał trudności ze sprzedażą na eksport. Nie podaje jednak, jaki będzie to miało wpływ na wyniki finansowe.

bDZNHIId

Ursus przyznaje, że wprowadzone ograniczenia miały też wpływ na jego sprzedaż w kraju. Podstawowym kanałem dystrybucji ciągników i maszyn rolniczych jest sprzedaż w ramach funkcjonującej sieci dealerskiej, dlatego obostrzenia spowodowały m.in. ograniczone możliwość bezpośredniego kontaktu przedstawicieli handlowych spółki oraz dealerów z rolnikami, mniejszą frekwencję w punktach sprzedaży maszyn i ciągników, czy też odwołanie wystaw i targów poświęconym branży maszyn rolniczych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZNHIIy
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
Kosa
10 miesięcy temu
W jakiej restrukturyzacji? w dalszej orywatyzacji!!! Dla zdrajców narodu powinny być kary śmierci. Starsi pracownicy na uwczesnych rządzonych powinni je wykonać
Bolo
11 miesięcy temu
"Części kontraktów opóźniona " - ' Realizacja części kontraktów opóźniona" - redaktorku - myślisz że oba zdania są poprawne
ja123
11 miesięcy temu
Samochodow elektrycznych ,Polska naprodukowala od liku,i z powodu braku zbytu(nasycenie rynku ,100%) ,URSUS bedzie produkowal elektryczne ciagniki ,w kooperacji z Turcja!!!,czyli bedzie golo i wesolo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDZNHIIz
Smm
11 miesięcy temu
Po ursusach zostala tylko nazwa ursus reszta to chinska podruba
czeslaw91
11 miesięcy temu
Ursus nic nie produkuje .To montownia.Zrozumcie proszę my nie mamy fabryki ciągników.została tylko kupiona nazwa Ursus.