Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Vabun zmieni branżę. Marka perfum Radosława Majdana na sprzedaż

108
Podziel się

Dziesięć lat temu Radosław Majdan wprowadzał na rynek swoje perfumy. Jego prezesura w Vabun skończyła się w grudniu razem ze sprzedażą dużego pakietu akcji. Teraz wiadomo, że cała marka perfum idzie na sprzedaż, a spółka zupełnie zmienia branżę.

Vabun zmieni branżę. Marka perfum Radosława Majdana na sprzedaż
Radosław Majdan pokazał premierowo swoje perfumy dziesięć lat temu. (AKPA, Wojtalewicz Jarosław)
bDIkqjvp

To koniec firmy Vabun, jaką znaliśmy do tej pory. Twarzą marki perfum był przez dekadę Radosław Majdan, który był głównym motorem napędowym sprzedaży. Z piłkarza i celebryty przeobraził się też w poważnego prezesa i akcjonariusza giełdowej spółki.

Tak było do grudnia 2020 roku, gdy najpierw Majdan zrezygnował z funkcji szefa Vabun, a później także sprzedał kilkaset tysięcy akcji spółki za blisko 3 mln zł, znikając z oficjalnego spisu współwłaścicieli. Skończyła się biznesowa przygoda byłego piłkarza, a teraz wiadomo już, że cała firma mówi pas.

Vabun, po dokonaniu analiz różnych opcji, podjął decyzję o sprzedaży części przedsiębiorstwa. To, co zostanie, będzie włączone do innego podmiotu działającego w - jak wskazuje sama spółka - innej, bardziej perspektywicznej branży.

bDIkqjvr
Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"

Co jest na sprzedaż? Najistotniejsze aktywa Vabun, czyli wszelkie prawa do nazwy i marki 'Vabun' (logo, znak graficzny itd.) czy prawa do strony internetowej (loginy, treści, zawartość, zdjęcia, filmy, sklep internetowy, prawa do domen).

Na sprzedaż idą tez projekty graficzne i wykrojniki opakowań perfum oraz komponenty perfum marki, a także sam towar znajdujący się w magazynach (perfumy, żele perfumowane).

bDIkqjvx

"Zgodnie z przewidywaniami zarządu spółki proces sprzedaży powinien zakończyć się w terminie do 3 miesięcy od dnia publikacji niniejszego raportu" - czytamy w komunikacie

Początkiem końca biznesu okazała się m.in. pandemia. Sam prezes Majdan nie krył tego. Kilka miesięcy temu w liście do akcjonariuszy pisał, że pandemiczny okres jest bardzo trudny.

"Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun, utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami. W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza emitent, jednak bywa to zbyt trudne" - pisał Radosław Majdan już w połowie listopada.

"Powyższe odbija się wprost na finansach spółki, która za trzeci kwartał 2020 wygenerowała znacznie niższe przychody niż w trzecim kwartale 2019, również sprzedaż za cały okres od stycznia do września jest wyraźnie niższa od ubiegłorocznej" - przyznał ówczesny prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIkqjvS
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(108)
Metro66
1 tyg. temu
Przeciętny koczkodan w bramce .Założyli mu marynarkę , krawat i faktycznie łon nagle uwierzył że jest biznesnenem .
O nieee
1 tyg. temu
Vabun ahahaha słyszał ktoś o tej truciznie ? Psiknik sobie na czrny mayeriał to zobaczysz co to ahahaha vabun hahaha
Zdzichu trakt...
1 tyg. temu
Opony do Zuka pilnie poszukuje.
bDIkqjvT
Porter
1 tyg. temu
Osierocene tłumy wyszły na ulice.Jak żyć?
WWO
1 tyg. temu
Uahahahaha. Zbańczył.
...
Następna strona