Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
13.05.2020 13:22

Virgin Mobile pozostanie na rynku po przejęciu przez Play jako linia produktowa

Play, po przejęciu Virgin Mobile, zachowa markę jako linię produktową w ramach grupy, poinformował prezes Play Jean Marc Harion.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nabycie Virgin Mobile nadal zależy od zgody regulatora, ale zakładając jej uzyskanie intencją jest pozostanie marki Virgin Mobile na rynku. Zamiast MVNO będzie ona funkcjonowała jako nasza linia produktowa, jak Red Bull Mobile" - powiedział Harion podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że dla klientów Virgin Mobile nic się nie zmieni. Przypomniał, że akwizycja nie jest niespodzianką i wynika z opji call zawartej wcześniej.

"Kontynuujemy działania w ramach zawartej umowy" - dodał prezes.

Na początku maja P4 - operator sieci Play i spółka zależna Play Communications - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia 100% udziałów Virgin Mobile Polska. Pod koniec kwietnia Play podał, że P4 zawarł przedwstępną umowę sprzedaży i nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska (VMP) od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Cena nabycia dotycząca 100% udziałów w VMP (na zasadzie debt-free i cash-free) została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł).

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

Były Play...Jak przejmią system przedłużenia umów abonamentowych od play , to podziekował serdecznie lepiej zmienić operatora.

20-05-2020

disoxvm to jedyna sieć gdzie bez pakietów minuta jest po 13gr w taryfie '2012'

13-05-2020

6RoccoJesli Virgin ma być jak sieć Red Bull, co jest warta sieć Red Bull? Niemam pojęcia o Red Bull, ale mam pojęcia od kilka lat używania sieci Virgin, i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)