Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wartość aktywów Quercus TFI wzrosła m/m do 2,64 mld zł na koniec grudnia

1
Podziel się:

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła 2 637,8 mln zł na koniec grudnia, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów pod zarządzaniem wynosiła 2 582,9 mln zł.

Wartość aktywów Quercus TFI wzrosła m/m do 2,64 mld zł na koniec grudnia
bECvDIgR

"Na powyższą wartość aktywów netto pod zarządzaniem składało się:

- 2 167,3 mln zł aktywów dziesięciu subfunduszy Quercus Parasolowy SFIO,

- 72,5 mln zł aktywów funduszu Quercus Absolute Return FIZ,

bECvDIgT

- 57,7 mln zł aktywów funduszu Quercus Global Balanced Plus FIZ,

- 55,6 mln zł aktywów funduszu Acer Aggressive FIZ,

- 162,5 mln zł aktywów funduszu Quercus Multistrategy FIZ,

- 18,2 mln zł aktywów funduszu Private Equity Multifund FIZ,

bECvDIgZ

- 61 mln zł aktywów funduszu Alphaset FIZ,

- 42,9 mln zł aktywów portfeli instrumentów finansowych zarządzanych przez Quercus TFI S.A. w ramach usługi asset management (nie uwzględniając środków zainwestowanych w subfundusze/fundusze zarządzane przez Quercus TFI S.A.)" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Quercus TFI zarządza trzema funduszami dedykowanymi, w zakresie których wartość aktywów netto nie ma istotnego wpływu na wynik finansowy spółki.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

bECvDIhu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
sss
2 lata temu
Piotr Osiecki znów siedzi w areszcie, biznes Altus TFI maleje z miesiąca na miesiąc, akcjonariusze nie otrzymają wypłaty z zysków pod postacią skupu akcji własnych – to najważniejsze fakty na dziś, dotyczące Altus TFI. Walne zgromadzenie akcjonariuszy Altus TFI nie zgodziło się na przeprowadzenie skupu 4,5 mln akcji własnych za kwotę 35 mln zł. Była to propozycja Quercus TFI, które ma 7,08% w akcjonariacie. Akcje głównego akcjonariusza, Piotra Osieckiego, nie brały udziału głosowaniu. Stanowisko zarządu Altus TFI wobec propozycji Quercus TFI było negatywne, gdyż „spółka nie spełnia jednego z pięciu kryteriów pozwalających na dystrybucję zysku osiągniętego w 2018 r. pomiędzy akcjonariuszy spółki, które to kryteria zostały określone w stanowisku Komisji Nadzoru Finansowego wyrażonym w Komunikacie z dnia 15 stycznia 2019 r. w sprawie założeń polityki dywidendowej banków komercyjnych, banków spółdzielczych i zrzeszających, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji, domów maklerskich, towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz powszechnych towarzystw emerytalnych. Towarzystwo nie spełnia kryterium odpowiedniej oceny BION” – wyjaśnił zarząd Altus TFI w komunikacie. Jakby Altus TFI miał mało kłopotów, to dochodzi do tego jeszcze problem z Business Insiderem. Ten portal co jakiś czas publikuje kąśliwe teksty na temat Altus TFI, a towarzystwo reaguje pozwami. Ostatnio Altus TFI informowało o wygraniu jednego z procesów, dotyczącego artykułu z dnia 24.10.2018 r. pt. „Kiedy Ryba przychodzi do Rockbridge. Czyli o sposobach Altusa na zyski” (o tym że Altus TFI praktykował tzw. „późną alokację” w kontaktach terminowych pomiędzy różnymi zarządzanymi funduszami).