Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Wawel z zyskiem mniejszym o milion. Wyzwaniem sprzedaż produktów na wagę

7
Podziel się

Zysk Wawela, notowanego na warszawskiej giełdzie producenta słodyczy, spadł w 2020 roku o milion złotych. Kluczowy problem stanowiły zamknięte galerie handlowe. Dużym wyzwaniem była specjalizacja spółki w sprzedaży produktów na wagę.

Wawel z zyskiem mniejszym o milion. Wyzwaniem sprzedaż produktów na wagę
W 2020 roku zysk Wawela spadł o milion zł. (Adobe Stock)
bDTrUpIl

Przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 488,6 mln zł wobec 564,4 mln zł rok wcześniej.

Z kolei wypracowany zysk netto był o milion złotych niższy - wyniósł 57,3 mln zł, wobec 58,6 mln zł rok wcześniej. Strukturalnie producent stracił głównie w dużych formatach sklepów.

"Kluczowy problem stanowiły zamknięte galerie handlowe oraz największe sieci, w szczególności wiele hipermarketów. Brak frekwencji w tych sklepach ograniczył możliwości związane z organizacją dużych akcji in-out” – czytamy w raporcie.

bDTrUpIn
Zobacz także: Kłamstwo VAT-owskie. Rząd przemilczał ważną rzecz

Akcje in-out te polegają na czasowym wprowadzeniu produktu danej marki do sprzedaży w konkretnej sieci sklepów. Supermarkety decydują się na współpracę z markami, których produkty nie goszczą na stałe na ich sklepowych półkach. Głównym powodem jest chęć urozmaicenia asortymentu.

bDTrUpIt

Dużym wyzwaniem dla Wawela w minionym roku była specjalizacja w sprzedaży produktów na wagę. Zdaniem producenta słodyczy, spadek zakażeń będzie sygnałem do odbudowy sprzedaży w tym obszarze.

"Zauważalny wzrost znaczenia dyskontów oraz rzadziej robione zakupy były z kolei czynnikiem ograniczającym aktywność najmniejszych sklepów" – czytamy w raporcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrUpIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Ala
2 miesiące temu
Nie chce nikogo obrażać, ale od momentu zmiany składu czekolad "na zdrowszy", smak bardzo się pogorszył. Dla mnie są nie do jedzenia.
jan
2 miesiące temu
Zysk spadł ale i jakość spadła ! Jeszcze gorsze są wyroby Wedla !
Vini
2 miesiące temu
Wyroby Wawel są bardzo dobre; gorzka czekolada to hit!
bDTrUpIP
Doc
2 miesiące temu
Zysk "Wawela" polska język, trudna język ;)
życzliwy
2 miesiące temu
Pakujcie produkty po 500 g, 1 kg i nie wiem może 250 g, ale tutaj trzeba by się zastanowić i do sklepów on-line uderzyć, by sprzedawali.