Notowania

transport
20.02.2018 13:23

AAA Auto: Liczba aut zasilanych LPG wzrosła na rynku wtórnym o 23% m/m w I

Wśród 257 248 aut używanych oferowanych do sprzedaży w styczniu 2018 roku, znajdowało się 17 188 samochodów zasilanych LPG, tj. aż o 23% więcej niż w grudniu 2017 roku (13 979), wynika z analizy AAA Auto. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Według ekspertów AAA AUTO, przyczyną większego zainteresowania kilkuletnimi samochodami używanymi zasilanymi gazem mogą być skomplikowany i drogi montaż instalacji LPG w nowych autach, w związku z obowiązującymi wysokimi normami emisji spalin" - czytamy w komunikacie.

"Dane pochodzące z rynku wtórnego wskazują, że rośnie podaż i zainteresowanie autami zasilanymi LPG. Trend ten może się utrzymać w związku z coraz wyższym kosztem montażu instalcji gazowej w nowych samochodach, która staje się wręcz nieopłacalna" - skomentował dyrektor generalny w Polsce František Švec, cytowany w komunikacie.

Wraz ze zwiększeniem liczby silników z bezpośrednim wtryskiem, montowanych w nowych samochodach, zmniejsza się możliwość efektywnych przeróbek na LPG. Możliwa jest również przeróbka silników z bezpośrednim wtryskiem, ale jej koszt jest wysoki, a oszczędności z tytułu eksploatacji są niewielkie, dodano.

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 25 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Obroty firmy przekraczają 435 mln euro, a sprzedaż to ok. 70 tys. pojazdów rocznie.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2018

adamskiNie dziwię się że wzrosła liczba samochodów zasilanych lpg bo ceny paliw są przecież wysokie, sam też się w zeszłym roku po tych podwyżkach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)