Notowania

finanse
12.09.2017 09:05

Abris Capital Partners pozyskał 500 mln euro na inwestycje w Europie Śr.-Wsch.

Podziel się
Dodaj komentarz

Abris Capital Partners Ltd. pozyskał 500 mln euro w ramach trzeciego funduszu na inwestycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podał fundusz.

"Zgodnie ze strategią, pieniądze te zostaną przeznaczone na finansowanie średniej wielkości prywatnych przedsiębiorstw, w szczególności w Polsce, a także w Rumunii i Serbii" - czytamy w komunikacie.

"Dzięki pozyskaniu nowych środków w ramach trzeciego funduszu planujemy konsekwentnie kontynuować realizację naszej strategii. Zamierzamy przyglądać się wszystkim ciekawym, czasami nieoczywistym, podmiotom i branżom, ze szczególnym naciskiem na sektor spożywczy, logistykę oraz logistykę e-commerce" - skomentował Paweł Gieryński, CIO w Abris Capital Partners Ltd., cytowany w komunikacie.

Fundusze Abris zrealizowały ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej w ciągu ostatnich 10 la, m.in. w spółki: Siódemka, Masterlease, Alumetal, Novago. Aktualne inwestycje to m.in. GetBack, Graal i Cargounit.

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo - Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz