Notowania

technologie
05.05.2017 11:54

Ailleron rekomenduje wypłatę 0,2 zł dywidendy na akcję za 2016 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarząd Ailleron rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 2,47 mln zł z zysku za 2016 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,2 zł na akcję, poinformowała spółka.

"Pozostałą część zysku w kwocie 4,1 mln zł zarząd rekomenduje przeznaczyć na kapitał zapasowy" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki rekomenduje ustalenie dnia dywidendy na dzień 10 sierpnia 2017 r. oraz dnia wypłaty dywidendy na dzień 31 sierpnia 2017 r., podano także.

"W ocenie zarządu, przedłożona propozycja podziału zysku za rok 2016 ma charakter wyważony i uwzględnia zarówno zgłaszane spółce oczekiwania akcjonariuszy co do wypłaty dywidendy, jak też gwarantuje spółce niezbędny kapitał do realizacji strategii rozwoju produktowego w dwóch kluczowych obszarach specjalizacji, tj. Fintech i Telco oraz ekspansji zagranicznej, m.in. poprzez utworzenie spółki zależnej w Singapurze" - czytamy w komunikacie.

Ailleron odnotował 7,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 6,57 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 6,58 mln zł wobec 2,01 mln zł zysku rok wcześniej.

Ailleron (połączone firmy: Wind Mobile i Software Mind) specjalizuje się w budowaniu produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to m.in.: LiveBank, iLumio, czy Ringback Tones.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz