Notowania

pko
18.05.2010 08:57

Akcje Tauronu kupimy bez lewarów

Inwestor indywidualny będzie mógł składać zapis o maksymalnej wartości do 10 tys. złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

aktualizacja 11:15

MSP zakłada, że do inwestorów indywidualnych trafi około 25 proc. oferowanych akcji. Struktura oferty dla indywidualnych ma być podobna, jak w przypadku niedawnej sprzedaży PZU. Inwestor indywidualny będzie mógł składać zapis o maksymalnej wartości do 10 tys. zł, a resort skarbu chce, aby ewentualna redukcja zapisów w tej grupie była jak najniższa.

_ - Komisja Nadzoru Finansowego powinna zatwierdzić prospekt emisyjny Tauronu pod koniec przyszłego tygodnia, roadshow zacznie się 3-4 czerwca, debiut spółki planowany jest na koniec czerwca - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad . _

_ - Debiut spółki przewidujemy na ostatnie dni czerwca _ - dodał.

MSP zdecydowało, że oferta obejmie około 53 proc. akcji Tauronu.

_ Patrząc na to, jakie mieliśmy wydarzenia na rynkach kapitałowych i biorąc pod uwagę pozytywne doświadczenia z oferty PZU, zainteresowanie inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, podjąłem decyzję, aby pakiet, który będziemy sprzedawać, wyniesie około 53 proc. _ - powiedział Grad.

_ - Widząc zainteresowanie Polską mam nadzieję, że sprzedamy cały oferowany pakiet akcji Tauronu _ - dodał.

Po sprzedaży niemal 53 proc. akcji w ofercie publicznej Skarb Państwa będzie posiadał około 34 proc. akcji Tauronu.

Oferta będzie skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych.

Globalnymi Koordynatorami Oferty są UBS Investment Bank i UniCredit CAIB Polska. Merrill Lynch International i ING, a także UBS Investment Bank i UniCredit CAIB Polska są Globalnymi Współprowadzącymi Księgę Popytu. W skład konsorcjum wchodzą również DI BRE Banku i DM PKO BP jako Krajowi Współprowadzący Księgę Popytu oraz DM BOŚ i DM Trigon jako Krajowi Menedżerowie Oferty. UniCredit CAIB Poland jest również Agentem oferty w Polsce.

Rada ministrów 11 maja zgodziła się na sprzedaż do 53 proc. akcji Tauronu. Rzecznik MSP Maciej Wewiór informował wówczas, że ostateczna decyzja o wielkości sprzedawanego pakietu zależeć będzie od sytuacji na rynku.

Ministerstwo Skarbu Państwa informowało wcześniej, że oferta obejmie ok. 25 proc. akcji spółki, ale sprzedawany pakiet może być zarówno większy, jak i mniejszy, m.in. w zależności od sukcesu oferty PZU.

Pozostałe akcje należą do drobnych akcjonariuszy, głównie pracowników części spółek z grupy.

Tauron złożył prospekt do KNF 12 kwietnia.

CZYTAJ WIĘCEJ O PZU I OFERTACH SKARBU PAŃSTWA:
*Akcje PZU będą lepsze od lokat * Wszystko wskazuje na to, że na pierwszej sesji inwestorzy będą mogli zarobić nawet kilkanaście procent na akcjach PZU. Czy jednak w dłuższym terminie ten zysk będzie się powiększał?
*Nawet 200 tysięcy chętnych na akcje PZU * Wejście narodowego ubezpieczyciela na warszawską giełdę będzie najprawdopodobniej największym debiutem w jej historii. Czy inwestorzy indywidualni zarobią na akcjach PZU?
*Tauron liczy na 4 miliardy złotych z giełdy * Grupa energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku około 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził prezes spółki Dariusz Lubera.
*Grad: Ponad tysiąca firm nikt nie chce kupić * Czy szef resortu skarbu ma za złe premierowi straszenie dymisją? Jak zamierza zrealizować 25 miliardów złotych przychodów dla budżetu? Dlaczego nie sprzedał GPW Niemcom? I czy chciałby pobić prywatyzacyjny rekord Emila Wąsacza? Aleksander Grad w rozmowie z Money.pl.
Tagi: pko, bsk, msp, bos, bre, pzu, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz