Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcje Tauronu przydzielone, redukcja 37,7 procent

0
Podziel się:

Inwestorzy dostali do 934 walorów energetycznej spółki.

Akcje Tauronu przydzielone, redukcja 37,7 procent
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Każdy inwestor otrzymał do 934 scalonych walorów* energetycznej spółki Tauron.* Oznacza to redukcję na poziomie 37,7 procent.

_ Akcje Tauronu zadebiutują na Giełdzie Papierów Wartościowych w środę _ - podkreśliła w komunikacie spółka Tauron.Ostateczna liczba akcji zaoferowanych i przydzielonych inwestorom indywidualnym wyniosła 205 mln 258 tys. 355 sztuk. Natomiast do polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych trafiło 615 775 067 akcji Tauronu.

_ Inwestorom indywidualnym, których zapisy obejmowały liczbę akcji mniejszą lub równą 934, przydzielono wszystkie akcje objęte zapisem. Inwestorzy, którzy zapisali się na więcej niż 934 akcje (maksymalnie 1.500) - zgodnie z zasadą maksymalnego przydziału - otrzymali 934 akcje _ - czytamy w komunikacie.

W piątek Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych dokonał scalenia akcji Tauronu. Liczba walorów zmniejszyła się dziewięciokrotnie. Po scaleniu ostateczna liczba sprzedawanych przez resort skarbu akcji Tauronu wynosi 821 mln 33 tys. 422 sztuki, czyli około 52 proc. kapitału zakładowego spółki.

Inwestorzy zapisywali się na akcje po cenie maksymalnej w wysokości 0,7 zł za akcję. Cenę sprzedaży ustalono na 0,57 zł, a po scaleniu akcji wynosi ona 5,13 zł. Papiery o wartości poniżej złotówki - czyli tzw. akcje groszowe - sprzyjają spekulacji i dużej zmienności kursu. Dlatego spółka postanowiła scalić akcje.

Dziś - jak podkreśliła spółka w komunikacie - rozpoczęły się _ zwroty nadpłaconych środków, czyli różnicy między ceną maksymalną, po której inwestorzy indywidualni składali zapisy, a ostateczną ceną sprzedaży _.

_ Jeśli zapis obejmował więcej niż 934 akcje, to inwestorzy otrzymują, oprócz różnicy wynikającej z ceny, także zwrot środków za akcje, na które się zapisali, a które ostatecznie nie zostały im przydzielone. Zwroty są dokonywane na rachunki inwestycyjne inwestorów, z których dokonywane były zapisy _ - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ O OFERCIE TAURONU:
*Akcje Tauronu dadzą zarobić, warto je kupić * Z wyliczeń Money.pl wynika, że kupno akcji Tauronu to dobra inwestycja. Jedna akcja energetycznego potentata jest warta o ponad 35 procent więcej od ceny oferowanej w zapisach dla inwestorów indywidualnych. To daje dużą szansę na zarobek. Nawet jeżeli koniunktura na giełdzie załamie się w najbliższym czasie, to notowania firmy w dłuższej perspektywie powinny rosnąć.
*Tauron da zarobić? Cena akcji ustalona na 70 groszy * Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad poinformował, że maksymalna cena akcji Tauronu dla inwestorów indywidualnych wyniesie 70 groszy. Zdaniem analityków przy takiej cenie zakup akcji powinien okazać się opłacalny. O ile sytuacja na giełdzie znacznie się nie pogorszy.
*Grad: Ponad tysiąca firm nikt nie chce kupić * Czy szef resortu skarbu ma za złe premierowi straszenie dymisją? Jak zamierza zrealizować 25 miliardów złotych przychodów dla budżetu? Dlaczego nie sprzedał GPW Niemcom? I czy chciałby pobić prywatyzacyjny rekord Emila Wąsacza? Aleksander Grad w rozmowie z Money.pl.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)