Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Ergisu zdecydowali wypłacie o 0,16 zł dywidendy na akcję

0
Podziel się:
Akcjonariusze Ergisu zdecydowali wypłacie o 0,16 zł dywidendy na akcję

Akcjonariusze Ergisu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu 6,31 mln zł na dywidendę, czyli 0,16 zł na jedną akcję, podała spółka.

"Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki zdecydowało o przeznaczeniu części zysku spółki, w łącznej wysokości nie wyższej niż 6 309 758,24 zł, osiągniętego przez spółkę w poprzednich latach obrotowych i stanowiącego obecnie część kapitału zapasowego spółki, na wypłatę dla akcjonariuszy spółki tytułem dywidendy w roku 2016. Na każdą akcję spółki będzie przypadała kwota 0,16 zł dywidendy. Akcje własne będące w posiadaniu spółki, nabyte do dnia dywidendy zgodnie z upoważnieniem walnego zgromadzenia z dnia 22 lutego 2016 r. nie uczestniczą w dywidendzie. Ogólna wartość dywidendy wynosi kwotę 6 309 758,24 zł, pomniejszoną o iloczyn dywidendy na jedną akcję (0,16 zł) oraz ilości akcji własnych spółki, nabytych w ramach upoważnienia, które będą w posiadaniu spółki w dniu dywidendy" - czytamy w komunikacie.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 30 czerwca 2016 roku, a wypłata dywidendy została ustalona na 14 lipca 2016 roku. Liczba akcji objętych dywidendą wynosi 39 435 989 sztuk pomniejszona o ilość akcji które zostaną skupione przez Ergis do dnia dywidendy. Zarząd spółki przekaże do wiadomości publicznej liczbę wszystkich akcji objętych dywidendą osobnym raportem bieżącym, podano również.

Ergis odnotował 16,2 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2015 r. wobec 19,03 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2015 r. wyniosła 17,68 mln zł wobec14,46 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, z których 4 zlokalizowane są w Polsce, 2 w Niemczech. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)