Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
27.12.2017 08:33

Alior Bank ma zgodę KNF na stosowanie metody AMA

Alior Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zezwolenie na łączne stosowanie przez bank: 1. metody AMA (Advanced Measurement Approach) - w odniesieniu do działalności Alior Banku, bez skutków działalności wydzielonej części Banku BPH SA sprzed 4 listopada 2016 roku (exBPH) oraz działalności oddziału w Rumunii oraz 2. metody standardowej - w odniesieniu do: historycznych skutków działalności exBPH i oddziału w Rumunii - do obliczania wymogów w zakresie funduszy własnych z tytułu ryzyka operacyjnego od dnia 1 stycznia 2018 roku, podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Uzyskanie zgody na stosowanie metody AMA jest potwierdzeniem zakończenia z sukcesem wielomiesięcznego projektu poprawy procesów zarządzania ryzykiem operacyjnym emitenta. Efekty mają odzwierciedlenie w profilu ryzyka operacyjnego banku, jakości procesów zarządzania tym ryzykiem w wielu wymiarach takich jak pomiar bazujący na zaawansowanym modelu statystycznym czy poziom strat operacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, efektem uzyskania zgody na stosowanie metody AMA jest zwiększenie od 1 stycznia 2018 roku współczynnika na kapitale Tier 1 o około 0,19 pkt proc. i łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) o około 0,24 pkt proc., podano także.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz