Notowania

giełda
29-05-2017 (11:22)

Amerykańsko-Polska Rada Biznesu przewodziła 6. misji biznesowej w Warszawie

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykańsko-Polska Rada Biznesu (US-Poland Business Council) przewodziła szóstej już i do tej pory największej misji biznesowej do Warszawy 24-25 maja. Delegacja 16 amerykańskich firm spotkała się z najwyższymi przedstawicielami polskiego rządu, aby wspólnie zastanowić się, jak wzmocnić polsko-amerykańskie partnerstwo gospodarcze.

"Naszym celem była współpraca z rządem Polski nad zapewnieniem, że nasze kraje dalej będą rozwijać filar ekonomiczny naszego sojuszu.[...] Otwarta rozmowa na temat priorytetów jest kluczowa dla każdej solidnej relacji, zarówno w sferze personalnej jak i biznesowej" - powiedział prezydent Amerykańsko-Polskiej Rady Biznesu Eric Stewart w rozmowie z ISBnews.tv.

Firmy uczestniczące w misji chętnie przyczynią się do wzmocnienia współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi w wielu kluczowych branżach, od zdrowia, poprzez energię, aż po obronę, podkreślił.

Uczestnicy delegacji wzięli udział w spotkaniach w różnych ministerstwach. Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul Jones był również gospodarzem spotkania promującego bliższe stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

W misji biznesowej uczestniczyły następujące firmy: Amgen, Archer Daniels Midland, Bell Helicopter, The Coca-Cola Company, General Dynamics, Invenergy, International Gaming Technologies, Koch Industries, Lockheed Martin, Motorola Solutions, Oshkosh Defense, Owens-Illinois, Parson, Raytheon oraz Textron Systems.

"Zaproszenie od władz do rozmów nad przyszłością polskiej gospodarki odbieramy jako wyraz trwałego zaufania między rządem a inwestorami. [...] Coca-Cola jest w Polsce od ponad 25 lat i konsekwentnie wspiera w rozwój polskiej gospodarki, inwestując miedzy innymi zarówno w infrastrukturę jak i kapitał ludzki. Rocznie jako system firm Coca-Cola odpowiadamy za 0,5% wpływów podatkowych budżetu państwa. Cieszymy się, że rząd jest otwarty na nasze doświadczenia i pomysły na wspólne działania na rzecz dalszego rozwoju Polski" - powiedziała dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services Lana Popović w rozmowie z ISBnews.tv.

"Misje gospodarcze, takie jak ta, która odbyła się w Warszawie, są ważne dla firm, aby identyfikować nowe możliwości i rozważać dodatkowe inwestycje w Polsce dla firm już obecnych na polskim rynku. Od wielu lat współpracujemy z USPBC w ramach takich wydarzeń, aby zwiększyć zrozumienie wśród managerów firm z USA dotyczące sukcesu polskiej gospodarki" - wskazał prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce Tony Housh.

"Jako Amerykańska Izba Handlowa w Polsce reprezentujemy ponad 330 amerykańskich firm, które utworzyły około 500 000 miejsc pracy i zainwestowały w tym kraju 40 mld USD. Jestem pewien, że wizyta ta jeszcze bardziej podkreśli atrakcyjność polskiego rynku dla gości z USA i pomoże w dalszym rozwijaniu silnych relacji gospodarczych i inwestycyjnych między USA a Polską" - dodał.

Amerykańsko-Polska Rada Biznesu to organizacja non-profit z siedzibą w Waszyngtonie, promująca relacje biznesowe pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską. Misją Rady jest wzmacnianie amerykańsko-polskiego handlu i inwestycji, zacieśnianie stosunków między obydwoma krajami, a także edukacja opinii publicznej na temat wagi tej współpracy.

 

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz