Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amica sprzeda fabryki pralek i lodówek Samsungowi

0
Podziel się

Wartość transakcji ma wynieść około 200 mln złotych.

Amica sprzeda fabryki pralek i lodówek Samsungowi
(Boumenjapet/Dreamstime)
bEiASVeJ

Koreański koncern Samsung uzgodnił zakup fabryk pralek i lodówek od spółki Amica za około 200 mln złotych.

Taką informacje podały dzienniki _ Rzeczpospolita _ i _ Parkiet _, powołując się na nieoficjalne informacje. Spółki, które prowadzą negocjacje od kilku miesięcy, odmówiły gazetom komentarza.

Zakłady mają w dalszym ciągu produkować na potrzeby obydwu firm, będą jednak rozbudowywane - z możliwością podwojenia mocy produkcyjnych i zatrudnienia w perspektywie kilku lat, podała też gazeta.

bEiASVeL

_ - Według nieoficjalnych informacji Amica sprzeda Samsungowi fabryki pralek i lodówek za około 200 mln zł. Dla porównania, wartość rynkowa polskiej firmy wynosi około 145 mln zł, a księgowa 262 mln zł _ - czytamy w _ Parkiecie _.

bEiASVeR

Według _ Rz _, do władz lokalnych trafiły już dokumenty z pytaniem o ewentualne wsparcie publiczne dla kolejnych inwestycji we Wronkach.

_ - Najpoważniejszą opcją jest utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej, wówczas gmina musiałaby wykupić ok. 10 hektarów gruntów wokół obecnie działających zakładów Amiki, a koszt operacji sięgnąłby kilku milionów złotych _ - czytamy w gazecie.

Amica jest drugim co do wielkości graczem na polskim rynku dużego AGD, z 12,4-proc. udziałem (za Electroluksem z 14,0-proc. udziałem), zaś Samsung zajmuje siódme miejsce z 4,4 proc. udziału.

bEiASVfm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)