Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy podnieśli rekomendację dla ING BSK. Co zalecają?

0
Podziel się

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 listopada, podwyższyli rekomendację ING Banku Śląskiego do "akumuluj" z "neutralnie", a cenę docelową jednej akcji banku do 130,7 zł ze 103,8 złotego.

Analitycy podnieśli rekomendację dla ING BSK. Co zalecają?
(East News)
bEqHKPkR

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 listopada, podwyższyli rekomendację ING Banku Śląskiego do _ akumuluj _ z _ neutralnie _, a cenę docelową jednej akcji banku do 130,7 zł ze 103,8 złotego.

Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 114,7 zł, a we wtorek ok. godz. 9.39 wynosił on 117 złotych.

- _ Obecnie walory ING BSK są notowane z dyskontem w stosunku do innych banków (P/E na lata 2013/14 w wysokości 16,2 i 14,8 wobec średniej 18,5 i 17,0). Część dyskonta jest uzasadniona, ale uważamy że o ponad 10 proc. niższa niż konkurenci waluacja giełdowa jest okazją do zakupów _ - podali analitycy Millennium DM.

bEqHKPkT

Korzystnie oceniają oni dobrą kontrolę marży odsetkowej oraz wysokie wzrosty wolumenów. Ich zdaniem, oba te czynniki powinny przełożyć się na wzrost dochodu odsetkowego w 2014 r.

- _ Biorąc pod uwagę wysokie dyskonto, z jakim notowana jest spółka oraz nową wycenę akcji (130,7 zł) podwyższamy rekomendację na ING BSK do _ akumuluj _. Nie jest wykluczone, że bank ponownie negatywnie zaskoczy wysokością dywidendy sądzimy, że będzie to miało ewentualny wpływ na notowania dopiero za kilka miesięcy _ - czytamy w raporcie.

bEqHKPlu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)