Notowania

lts
12.09.2011 18:04

Analitycy podnieśli rekomendację dla Lotosu

Analitycy DI BRE podnieśli rekomendację dla akcji Grupy Lotos do "trzymaj", jednocześnie nie zmieniając ceny docelowej dla jednej akcji która wynosi 27,4 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DI BRE podnieśli rekomendację dla akcji Grupy Lotos do _ trzymaj _, jednocześnie nie zmieniając ceny docelowej dla jednej akcji która wynosi 27,4 zł, wynika z raportu miesięcznego datowanego na 6 września.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Lotosu płacono 26,40 zł. W poniedziałek po godzinie 16:30 kurs wynosił 26,01 zł po spadku o 3,4 procent.

_ Ostatnie mocne spadki kursu Lotosu (od kwietniowego szczytu -46%) nie stanowią w naszej opinii okazji do kupna i są tylko urealnieniem wyceny spółki w obliczu bardzo niekorzystnych tendencji makro w sektorze rafineryjnym. Obecna wycena implikuje wskaźnik EV/EBITDA LIFO'2011 na poziomie 8,0 vs. 5,9 w przypadku Orlenu, a poziom zadłużenia netto przekracza 5-krotność EBITDA LIFO (dla Orlenu po korekcie o wpływy z Polkomtela jest to tylko 1x) _- napisano w raporcie.

_ W tym kontekście znacznie korzystniejszy bilans ryzyka w niepewnym otoczeniu mają akcję płockiego koncernu, tym bardziej że PKN ma zdywersyfikowane źródła zysków (petrochemia, detal). Premia dla Lotosu ze względu na proces prywatyzacji jest nieuzasadniona, gdyż z uwagi na uwarunkowania polityczne sprzedaż kontrolnego pakietu jest bardzo mało prawdopodobna. W kontekście ostatnich spadków kursu zamykamy już jednak naszą negatywną rekomendację _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: lts, Lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz