Notowania

gpw
11.02.2011 14:04

Analitycy wyceniają akcje Avii Solutions Group na prawie 20 euro

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 4 lutego, wyceniają akcje litewskiej spółki Avia Solutions Group, działającej w sektorze lotniczym, na 19,3 euro, czyli 75 zł metodą DCF i 19,9 euro, czyli 78 zł metodą porównawczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Caballero/CC/Flickr)

_ W długim terminie ruch lotniczy w Europie Wschodniej oraz Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP) dążąc do osiągnięcia standardów Europy Zachodniej powinien stworzyć silne fundamenty długoterminowego wzrostu dla ASG _ - napisano w raporcie.

_ W krótkim terminie spodziewamy się wzrostu wyników spółki dzięki zwiększeniu wydajności obsługi technicznej, napraw i remontów samolotów (MRO). Ponadto, otwarcie baz obsługi naziemnej na polskich lotniskach oraz świadczenie usług tankowania zwiększy wyniki ASG począwszy od roku 2011 _ - dodano.

Analitycy szacują, że intensywne inwestycje oraz zagraniczna ekspansja przyczynią się do ponad dwukrotnego wzrostu zysku netto spółki z 2010 r. do 13 mln euro w 2013r.

_ W oparciu o model DCF, wyceniamy wartość spółki ASG po jej wejściu na giełdę na 114 mln euro (443 mln zł), czyli 19,3 euro (75 zł) za akcję. Nasza wycena porównawcza wskazuje na cenę akcji w wysokości 19,9 euro (78 zł) _ - napisano.

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz