Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analizy Online: Aktywa OFE spadły o 2,8% m/m do 134,9 mld zł w czerwcu

0
Podziel się:
Analizy Online: Aktywa OFE spadły o 2,8% m/m do 134,9 mld zł w czerwcu
bEEdlJat

Wartość aktywów otwartych funduszy emerytalnych (OFE)
zmniejszyła się o 2,8% m/m i wyniosła 134,9 mld zł na koniec czerwca br., poinformowały Analizy Online.

"W czerwcu wartość środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych zmniejszyła się o -3,8 mld zł, czyli -2,8% do 134,9 mld zł. Głównym powodem spadku aktywów był przede wszystkim ujemny wynik zarządzania, będący pochodną słabej koniunktury na warszawskim parkiecie" - czytamy w raporcie.

Najsłabszy w czerwcu okazał się OFE PZU "Złota Jesień", który stracił 3,5%. Najmniejszą stratę poniósł natomiast Generali OFE - 1,9%, podano także.

bEEdlJav

"Wartość transferu środków z ZUS do OFE wyniosła +264,5 mln zł, zaś na skutek 'suwaka' fundusze przekazały do ZUS -288,1 mln zł" - czytamy dalej.

Autorzy raportu wskazują, że słaba koniunktura panująca na warszawskim parkiecie sprawiła, iż OFE odnotowały kolejny, trzeci już z rzędu miesiąc zakończony ujemnymi wynikami.

"W czerwcu średnia stopa zwrotu funduszy emerytalnych z oferty PTE wyniosła -2,6% i była najniższa od stycznia 2016 r. Zarządzającym trudno było osiągnąć wysokie wyniki warunkach przeceny na warszawskim parkiecie, jednak OFE po raz kolejny spisały się dobrze w porównaniu do rynkowych indeksów. WIG20 zakończył miniony miesiąc z -3,2% stopą zwrotu, a WIG stracił -2,4%" - napisano także w materiale.

bEEdlJaW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)