Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analizy Online: Aktywa OFE wzrosły o 3% m/m do 147,1 mld zł na koniec X

0
Podziel się:
Analizy Online: Aktywa OFE wzrosły o 3% m/m do 147,1 mld zł na koniec X

Warszawa, 04.11.2016 (ISBnews) - Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach emerytalnych wzrosła o 3% m/m do 147,1 mld zł na koniec października, podały Analizy Online.

"Po wrześniowych stratach (średnio -0,9%) w październiku wszystkie OFE wypracowały dodatnią stopę zwrotu. Indeks warszawskiej GPW wzrósł w tym czasie o 4,4%, zaś posiadające istotny wpływ na wyniki funduszy emerytalnych krajowe blue chips zyskały 6,2%" - czytamy w raporcie.

Na tym tle słabiej wypadły natomiast spółki o mniejszej kapitalizacji - wartość indeksu sWIG80 nie uległa praktycznie zmianie w ujęciu miesięcznym. Ostatecznie OFE zyskały w październiku średnio 2,9%, podano także.

W październiku wszystkie OFE odnotowały dodatnią stopę zwrotu. Najwięcej zyskał Nationale-Nederlanden OFE (wzrost aktywów o 3,6% m/m), a najmniej Aegon OFE (wzrost o 1,7% m/m).

"Wartość transferów środków z ZUS do OFE wyniosła 226,1 mln zł. W ramach 'suwaka' na rachunek ZUS wpłynęło w poprzednim miesiącu 300,3 mln zł" - czytamy także w materiale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)