Notowania

transport
21.06.2018 11:26

Andrzej Klesyk został jednym z inwestorów platformy technologicznej Givt

Andrzej Klesyk, wieloletni prezes PZU i założyciel Inteligo, dołączył do inwestorów platformy technologicznej Givt, która pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Givt to przedsięwzięcie o bardzo dużym potencjale biznesowym, a mój udział w nim z pewnością nie ograniczy się tylko do wsparcia finansowego. Do spółki wnoszę moje doświadczenie zawodowe związane nie tylko z branżami finansową i ubezpieczeniową, ale także z rozwijaniem startupów. Cieszę się, że od początku uczestniczę w rozwoju Givt, w tym w jego obecnej, międzynarodowej ekspansji. Ta firma jest kierowana przez doświadczonych menedżerów i skompletowała bardzo silny i zmotywowany zespół. Jestem przekonany, że razem osiągniemy sukces" - powiedział Klesyk, cytowany w komunikacie.

W ciągu nieco ponad roku od rozpoczęcia działalności platforma Givt obsłużyła na polskim rynku kilkanaście tysięcy klientów, pomagając im w odzyskaniu odszkodowań na łączną sumę około 10 mln zł. Rynek, na którym działa platforma GIVT, to około 15 mln pasażerów w skali roku borykających się z opóźnionymi lub odwołanymi lotami. Szacuje się, że suma rekompensat dla takiej grupy wynosi około 5 mld euro rocznie. Firma Givt dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym pomaga klientom w skutecznym i szybkim odzyskaniu należnych im pieniędzy, podano także.

"Sprawna pomoc klientom jest możliwa dzięki naszej dużej inwestycji w technologię. Potrafimy skutecznie analizować loty i przyczyny ich opóźnień, a także kryteria, w oparciu o które podejmowane są decyzje o wypłacie odszkodowania. Dużą część inwestycji przeznaczamy na dalszy rozwój prac nad automatyzacją wszystkich zadań, machine learning i zaawansowane big data" - dodał wiceprezes Givt Jacek Komaracki.

Połączenie analizy danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji przyspiesza proces uzyskania rekompensaty dla klienta. Jest on też wspierany przez działającą w ramach platformy wyspecjalizowaną kancelarię prawną - Givt Legal, prowadzącą negocjacje z liniami lotniczymi, podano także w materiale.

W latach 2007-2015 Andrzej Klesyk pełnił funkcję prezesa zarządu PZU. Przeprowadził największe IPO w historii na polskim rynku i w 2010 roku wprowadził PZU na giełdę papierów wartościowych. Po odejściu z PZU Klesyk zainwestował m.in. w polski fintech Billon, rozwijający system płatności elektronicznych bez pośrednictwa banku - w technologii blockchain, uznawanej za przyszłość świata finansów. Jest również współtwórcą Handlobanku - detalicznego ramienia Banku Handlowego oraz twórcą Inteligo - pionierskiego projektu bankowości internetowej.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz