Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania powołani na członków zarządu Agory

0
Podziel się:
Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania powołani na członków zarządu Agory

Akcjonariusze Agory na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu powołali na członków zarządu na wspólną kadencję, która wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2017 r., Annę Kryńską-Godlewską oraz Grzegorza Kanię, poinformowała spółka.

"Anna Kryńska-Godlewska - menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania inwestycjami kapitałowymi. Przez 20 lat była związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. [...] Pani Anna Kryńska-Godlewska zasiadała w radzie nadzorczej Agory S.A. W dniu 24 października 2017 r. złożyła rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej i przestała pełnić tę funkcję z chwilą zamknięcia nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zwołanego na dzień 8 listopada 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Grzegorz Kania to specjalista w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers, specjalizując się w usługach doradztwa i audytu dla podmiotów z sektora nowych technologii, mediów i rozrywki. Od 2012 r. pełnił funkcję CFO w Ringier Axel Springer Polska, a od 2014 r. - w Grupie Onet-RAS Polska, podano także.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą Gazety Wyborczej i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Serwisy internetowe Agory należą do wiodących pod względem popularności w swoich kategoriach. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)