Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aplisens spodziewa się jednocyfrowego wzrostu przychodów w całym 2016 r.

0
Podziel się:
Aplisens spodziewa się jednocyfrowego wzrostu przychodów w całym 2016 r.

Aplisens spodziewa się jednocyfrowego wzrostu przychodów w całym 2016 r. wobec 7,1% wzrostu w I półroczu, poinformował prezes Adam Żurawski. Nie spodziewa się on znaczącej poprawy sprzedaży w Polsce w II półroczu, ale liczy na pozostałe rynki - WNP i kraje Unii Europejskiej.

"W Polsce brak dotacji unijnych przekłada się zwłaszcza na branżę ekologiczną, czekamy na powrót funduszy. Sądzę, że poprawa nastąpi w przyszłym roku po uruchomieniu środków. Na razie to kraje WNP stały się dla nas największym rynkiem. Wzrost o 17% r/r w I półroczu świadczy, że sytuacja na Wschodzie się odbija, głównie w Rosji. W perspektywie najbliższych kwartałów spodziewamy się [tam] dalszych wzrostów. Jest jednak jedna rzecz, która może to zniweczyć - ewentualna eskalacja w konflikcie ukraińskim" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

W I półroczu spółka odnotowała spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w Polsce o 10% (do 17,14 mln zł), oraz wzrosty na rynkach WNP (o 17% do 17,73 mln zł), Unii Europejskiej (o 28% do 8,59 mln zł) oraz na pozostałych rynkach (o 28% do 2,53 mln zł).

Według prezesa, w II półroczu "w kraju [będzie nadal] słabo, WNP na plusie, ale z punktem zapytania, UE na plusie". "Per saldo przełoży się to na niewielkie wzrosty, jednocyfrowe" - stwierdził.

"Zakładamy, że rynki eksportowe będą rosły. Dlatego coraz mniej istotne będą zmiany na rynku krajowym" - dodał. W I półroczu br. Aplisens miał 63% przychodów z zagranicy, wobec 56% rok wcześniej i 55% w całym 2015 r.

Zarząd poinformował także, że nakłady inwestycyjne w I półroczu wyniosły 5,8 mln zł i do końca roku powiększą się o dalsze ok. 5 mln zł, głównie za sprawą zadeklarowanych wydatków na radomski zakład w specjalnej strefie ekonomicznej, które miały być zrealizowane do końca września.

Aplisens podtrzymuje także nastawienie przede wszystkim na rozwój organiczny: "Jest małe prawdopodobieństwo akwizycji, jeśli już, to na zasadzie okazji" - powiedział także prezes.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)