Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ARP przeprowadzi program stażowy dla sektora kosmicznego

0
Podziel się:
ARP przeprowadzi program stażowy dla sektora kosmicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) rozpoczyna program stażowy dla sektora technologii kosmicznych, wpisujący się w Polską Strategię Kosmiczną, opracowaną przez Ministerstwo Rozwoju, podała Agencja.

"Sektor kosmiczny, jak każdy segment gospodarki 'high tech', potrzebuje wysoko wykwalifikowanej kadry. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., realizując misję wspierania innowacji oraz wychodząc naprzeciw tej potrzebie wspólnie ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego ogłasza konkurs dla młodych inżynierów w ramach programu stażowego 'Rozwój kadr sektora kosmicznego'. Mam głęboką nadzieje, że projekt ten umożliwili młodym naukowcom możliwość realizacji swej pasji w Polsce" - powiedział prezes Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Głównym założeniem staży jest kształcenie kadr sektora kosmicznego, rozwój kariery młodych naukowców oraz wsparcie transferu wiedzy pomiędzy uczelniami a firmami z sektora kosmicznego. Zainicjowany przez ARP program ma charakter merytoryczny, jego celem jest zdobycie doświadczenia oraz wykorzystanie wiedzy i umiejętności przez jego uczestników w praktyce, podano również.

"Firmy sektora kosmicznego swoją przewagę konkurencyjną budują na unikalnym know how. Wysokie wymagania kompetencyjne i jakościowe, jakie niosą za sobą technologie kosmiczne automatyka i robotyka sprawiają, że polski sektor nowoczesnych technologii jest także dystrybutorem najnowocześniejszych rozwiązań organizacyjnych" - dodał wiceprezes Michał Szaniawski.

Staże adresowane są do absolwentów z tytułem inżyniera lub magistra inżyniera kierunków, takich jak: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, lotnictwo i kosmonautyka, mechatronika, mechanika i budowa maszyn. Dwunastu stażystów zostanie zatrudnionych na czas objęty umową cywilnoprawną w firmie z sektora kosmicznego - członka Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Ministerstwo Rozwoju zaprezentowało dziś założenia do Polskiej Strategii Kosmicznej. Zakłada ona m.in, że obroty polskiego sektora kosmicznego wyniosą co najmniej 3% ogólnych obrotów tego rynku w Europie w 2030 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)