Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atal sprzedał 1183 mieszkania w I półroczu, podtrzymuje całoroczny plan

0
Podziel się:
Atal sprzedał 1183 mieszkania w I półroczu, podtrzymuje całoroczny plan
bEDoWGuZ

Atal sprzedał rekordowe 1 183 mieszkania w I półroczu br., tj. o 377 lokali więcej niż rok wcześniej. Według prezesa Zbigniewa Juroszka, pozwala to na podtrzymanie planów sprzedażowych na poziomie 2 tys. mieszkań w całym roku.

"Sprzedaż w kolejnych miesiącach powinna utrzymać się na stabilnym, wysokim poziomie. Sprzyjać będzie temu dobra sytuacja na rynku nieruchomości, silny popyt, a także bogata oferta naszej firmy. W całym roku powinniśmy przebić wcześniejsze plany i osiągnąć sprzedaż na poziomie około 2 000 lokali" - powiedział Juroszek, cytowany w komunikacie.

W samym II kw. nabywców znalazło 677 lokali. Od początku roku najwięcej mieszkań sprzedano w czerwcu - 236.

bEDoWGvb

"Dobrą prognozą przed kolejnymi miesiącami jest liczba aktywnych umów rezerwacyjnych, których w tym momencie jest 347" - czytamy także w materiale.

Spółka utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w Krakowie i to w tym mieście odnotowała najwyższe wyniki sprzedaży. Od początku roku w stolicy Małopolski nabywców znalazło 429 mieszkań. Największym zainteresowaniem wśród kupujących cieszy się kompleks Bagry Park - w trzech etapach od początku roku sprzedano 163 lokale. Wysokie wyniki sprzedaży Atal odnotowuje w Warszawie. W pierwszym półroczu 2016 roku sprzedano tam 321 mieszkań. Najwyższą sprzedaż w tym mieście odnotowano w Ozie Wilanów - w trzech etapach nabywców znalazło łącznie 186 lokali. We Wrocławiu natomiast od początku roku podpisano 205 umów deweloperskich, a w Katowicach, w projekcie Atal Francuska Park sprzedano 135 mieszkań. Od stycznia do czerwca w łódzkich inwestycjach dewelopera zakupiono 93 lokale, wyliczono.

W minionym półroczu oferta spółki powiększyła się o 15 projektów, w których znajdzie się 2 043 lokali, a także 29 domy. Najwięcej nowych osiedli deweloper realizuje w Krakowie - od początku roku do sprzedaży w tym mieście trafiło 6 inwestycji.

"W drugim półroczu planujemy wprowadzenie do sprzedaży około 2 000 nowych lokali. Pozwoli nam to utrzymać wysoką sprzedaż w tym roku, a także wejść w przyszły z odpowiednio rozbudowaną ofertą. Nowe inwestycje znajdą się nie tylko w miastach, w których do tej pory budowaliśmy, ale także w Poznaniu i Trójmieście. Taka dywersyfikacja pozwoli na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach" - zapowiedział Juroszek.

bEDoWGvh

Atal specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w czerwcu 2015 r. W 2015 roku Atal sprzedał (na podstawie umów deweloperskich) 1 690 mieszkań.

bEDoWGvC
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)