Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Backlog Asseco SEE wynosi 121,6 mln euro i jest wyższy o 13% r/r

0
Podziel się:
Backlog Asseco SEE wynosi 121,6 mln euro i jest wyższy o 13% r/r
bEBWyQHV

Warszawa, 24.10.2016 (ISBnews) - Tegoroczny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) na poziomie przychodów jest wyższy o 13% r/r i wynosi 121,6 mln euro, poinformował prezes Asseco SEE Piotr Jeleński. Grupa zakłada, że cały bieżący rok będzie porównywalny do 2015 r.

Portfel zamówień na IV kwartał jest o 12% wyższy r/r i wynosi 19,2 mln euro. "Nasz backlog na IV kwartał jest wyższy o 12% niż w ub. roku. Wygląda solidnie i cały rok powinien być podobny do 2015 r. Większych dramatycznych sytuacji się nie spodziewamy" - powiedział Jeleński podczas konferencji prasowej.

Według słów prezesa, trwają już prace nad zwiększeniem niezależności kluczowych segmentów biznesowych (płatności, integracja, bankowość). "Chodzi m.in. o przygotowanie tych segmentów do sprzedaży, co nie znaczy, że będziemy je sprzedawać. Może się zdarzyć, że to my będziemy coś dokupywać. To jest początek drogi i na razie tego nie opisujemy w komunikatach" - powiedział Jeleński.

bEBWyQHX

Dodał, że pod względem prawnym jeden z segmentów (płatności) będzie już wydzielony na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. "To będzie tak, że Asseeco SEE będzie 100-proc. właścicielem spółki paymentowej" - wskazał.

Jeleński powiedział również, że spółka przygląda się rynkowi pod względem akwizycyjnym, szczególnie w segmencie płatności. "Banki zaczynają ten segment sprzedawać i jesteśmy tym zainteresowani. Prowadzimy rozmowy, ale z mniejszymi bankami. W Turcji są dwie małe spółki, które chcą z nami rozmawiać na temat sprzedaży" - powiedział prezes.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

bEBWyQIy
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)