Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
28.04.2017 14:34

Bank Handlowy liczy na wyższe wyniki w kolejnych kwartałach

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 28.04.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy oczekuje, że jego wyniki w kolejnych kwartałach będą "w krotnościach lepsze" od wyniku zanotowanego w I kw. zysku netto w wysokości 42,66 mln zł, poinformował prezes Sławomir Sikora.

"Chciałbym, aby kolejne kwartały były w krotnościach lepsze niż wynik całego pierwszego kwartału" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

Bank Handlowy odnotował 42,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 104,37 mln zł zysku rok wcześniej.

Na początku kwietnia Bank Handlowy podał, że ocenia, iż jego skonsolidowany zysk netto za I kwartał 2017 roku "istotnie odbiega od wyników z poprzednich kwartałów" i szacuje, że sięgnął on ok. 60 mln zł.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz