Notowania

finanse
29.04.2016 12:15

Bank Millennium spodziewa się stabilizacji lub lekkiego wzrostu przychodów w br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 29.04.2016 (ISBnews) - Bank Millennium oczekuje stabilizacji lub lekkiego wzrostu przychodów z działalności operacyjnej w 2016 roku, poinformował wiceprezes Fernando Bicho. W I kw. przychody spadły o 1,2% w skali roku.

"Spadek przychodów, jaki zanotowaliśmy w pierwszym kwartale wynika głównie ze spadku wyniku z opłat i prowizji. Mamy wzrost wyniku z odsetek. Nadal możliwe jest, że ogólnie uzyskamy stabilizację, albo niewielką poprawę przychodów z działalności operacyjnej" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Bank może pokazać poprawę, w szczególności jeśli chodzi opłaty i prowizje, dodał. Przypomniał, że rok temu nastąpiły cięcia opłaty interchange. "Teraz mamy dwa efekty - z obszaru ubezpieczeniowego i inwestycyjnego" - wskazał.

Przychody operacyjne ogółem grupy Banku Millennium wyniosły 539,1 mln zł w I kw. 2016 roku, odnotowując spadek o 1,2% r/r.

Wynik z tytułu odsetek netto (pro-forma) za I kw. 2016 roku wyniósł 364,8 mln zł i wzrósł o 3,9% r/r i - jak podał bank - "był to już trzeci, kolejny wzrost od II kw. 2015 roku, gdy wynik z tytułu odsetek osiągnął najniższy poziom po ostatnich cięciach stóp procentowych w Polsce".

Wynik z tytułu prowizji netto wyniósł 134,4 mln zł, co oznacza spadek o 14,3% r/r.

Bank podał, że niekorzystna sytuacja na rynkach kapitałowych w I kwartale spowodowała obniżenie poziomu prowizji uzyskiwanych z produktów inwestycyjnych. Ponadto prowizje od ubezpieczeń były niższe niż rok wcześniej ze względu na wysoką bazę w I kw. 2015 roku. Te spadki zostały częściowo zrekompensowane wyższymi prowizjami z działalności kredytowej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz