Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bank Pocztowy wprowadza mikrofaktoring we współpracy ze startupem inviPay 

0
Podziel się:

Warszawa, 11.01.2018 (ISBnews) - Mikrofirmy obsługiwane przez Bank Pocztowy mogą skorzystać z oferty mikrofaktoringu - to pierwszy efekt współpracy ze startupem inviPay, wybranym przez bank w ramach programu akceleracyjnego GammaRebels powered by Poczta Polska, podał bank.  

Bank Pocztowy wprowadza mikrofaktoring we współpracy ze startupem inviPay 

"Wkrótce, dzięki współpracy Banku Pocztowego ze startupem inviPay S.A., rozwiązanie mikrofaktoringu będzie dostępne w ramach cyfrowej marki EnveloBank. Jednak już od dziś mikro i małe firmy obsługiwane przez Bank Pocztowy mogą poprzez stronę www banku skorzystać z oferty i rozwiązać problem zatorów płatniczych" - czytamy w komunikacie.

Bank wskazał, że to pierwszy krok, gdyż strategia na lata 2017-2021 otwiera Bank Pocztowy na nowe technologie i współpracę z fin-techami, dzięki czemu jego oferta będzie uzupełniana o rozwiązania dopasowane do potrzeb nowoczesnych, dynamicznie rozwijających się firm. Rozwiązania dla mikrobiznesu rozwijane będą także w ramach bankowości cyfrowej EnveloBank.

Pocztowy podał, że drugie z wybranych w ramach programu rozwiązań pozwoli na zwiększenie dostępności usług Banku Pocztowego dla osób głuchych, których liczba w Polsce sięga 400 tys. W ramach projektu "Scale Up - Gamma Rebels" oraz dzięki usłudze Praca Bez Barier możliwe jest zrekrutowanie i skuteczne aktywowanie zawodowe grupy, która z powodu barier komunikacyjnych dotknięta jest 82-proc. bezrobociem.

GammaRebels powered by Poczta Polska jest jednym z 10 akceleratorów wspartych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach konkursu Scale Up, realizowanego w ramach rządowego programu Start in Poland.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Aktywa Banku Pocztowego wzrosły o 1,6% w skali roku do 7,24 mld zł na koniec czerwca 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)