Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Best kupił portfele wierzytelności o wartości nom. 520 mln zł w I pół. br.

0
Podziel się
Best kupił portfele wierzytelności o wartości nom. 520 mln zł w I pół. br.
bEhvunqZ

Fundusze zarządzane przez Best zainwestowały blisko 85 mln zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej ponad 520 mln zł, podał Best. To o odpowiednio 31% i 21% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Best złożył również prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego dotyczący emisji obligacji o wartości do 200 mln zł.

"Łączne spłaty z nabytych portfeli wierzytelności wyniosły w I półroczu br. prawie 112 mln zł, z czego na grupę Best przypada 87,4 mln zł, co jest o 35% lepszym wynikiem niż przed rokiem" - czytamy w komunikacie.

Łączne spłaty z nabytych portfeli wierzytelności w części przypadającej na grupę Best wyniosły w II kwartale br. 46,4 mln zł, czyli o 41% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Narastająco w całym I półroczu 2016 r. spłaty z portfeli wierzytelności sięgnęły 87,4 mln zł, co oznacza wzrost o 35% rok do roku. "Pod względem osiągniętych spłat, drugi kwartał był najlepszym w historii naszej grupy. To m.in. efekt większej skali działalności, inwestycji w nowoczesny system IT oraz wdrożenia nowych efektywnych rozwiązań i produktów z zakresu windykacji polubownej" - powiedział prezes Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

bEhvunrb

Best podał jednocześnie, że złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczący drugiego programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł.

"Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęliśmy intensywne prace nad uruchomieniem drugiego programu publicznych emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W tym tygodniu złożyliśmy prospekt emisyjny w KNF. Dynamicznie rosnące wyniki są najlepszym dowodem na to, że potrafimy efektywnie wykorzystać pieniądze od inwestorów, umacniając wizerunek grupy Best jako pożądanego i wiarygodnego emitenta obligacji korporacyjnych. Liczymy, że powtórzymy sukces naszego pierwszego programu publicznych emisji obligacji, w ramach którego w ostatnich dwóch latach pozyskaliśmy łącznie 300 mln zł, a część oferowanych serii obligacji sprzedawała się praktycznie ,,na pniu". Zamierzamy kontynuować strategię zakładającą rozwój działalności m.in. poprzez wzrost inwestycji w portfele wierzytelności nieregularnych - dodał Borusowski.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

bEhvunrC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)