Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BGK udzieli Impexmetalowi kredytów na 130 mln zł, w tym 80 mln zł na inwestycje

0
Podziel się:
BGK udzieli Impexmetalowi kredytów na 130 mln zł, w tym 80 mln zł na inwestycje

Impexmetal podpisał umowy kredytowe z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK)
, które przewidują udzielenie 80 mln zł finansowania inwestycyjnego na zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Koninie oraz 50 mln zł finansowania obrotowego na działalność bieżącą spółki, podał bank.

"Dzięki środkom z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach realizowanego przez bank programu 'Inwestycje polskie' Impexmetal będzie w stanie z sukcesem prowadzić optymalizację posiadanych aktywów, sfinalizować program modernizacyjny i dokonać alokacji środków w najbardziej perspektywiczne części sektora metali, tj. w branży aluminiowej. Spółka realizuje program modernizacji istniejącego parku maszynowego oraz instalację nowych urządzeń służących do wytopu i obróbki aluminium, a także cięcia, prasowania oraz prostowania blach aluminiowych. Rozbudowa walcowni i montaż nowych urządzeń umożliwi spółce uzyskać wzrost produkcji płaskich wyrobów walcowanych z 85 tys. ton do 100 tys. ton rocznie" - czytamy w komunikacie.

Finansowanie dla Impexmetalu to realizacja misji BGK, jaką jest wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorstw, a tym samym przyczynianie się do wzrostu gospodarczego Polski. Bank Gospodarstwa Krajowego w ciągu ostatnich 3 lat udzielił polskim firmom finansowania o wartości sięgającej 30 mld zł, co pozwoli na realizację prawie 200 projektów inwestycyjnych, podano również.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Stanowi centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Jest właścicielem lub głównym udziałowcem w 32 spółkach, w tym w 5 spółkach produkcyjnych. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)