Notowania

lwb
06.10.2010 13:27

Bogdanka analizuje połączenie z NWR

Zarząd Bogdanki otrzymał od NWR dokumentację projektu konsolidacji obu spółek w związku z wezwaniem ogłoszonym przez NWR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Zarząd Bogdanki otrzymał od NWR dokumentację projektu konsolidacji obu spółek w związku z wezwaniem ogłoszonym przez NWR - podała Bogdanka w komunikacie prasowym.

_ W dniu dzisiejszym zarząd spółki LW Bogdanka S.A. zapoznawał się z otrzymanym dokumentem. Dalsze działania spółki w tej sprawie, obejmujące również wnikliwe analizy i konsultacje, podejmowane będą zgodnie z trybem przewidzianym w art. 80 Ustawy o Ofercie Publicznej. W przewidzianym również ustawowo terminie zarząd LW Bogdanka S.A. przedstawi swoje stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania _ - napisano w komunikacie.

NWR wezwał we wtorek do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału. Wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki. Zapisy będą przyjmowane od 25 października do 29 listopada. Za jedną akcję Bogdanki NWR oferuje 100,75 zł.

NWR zamierza wycofać Bogdankę z giełdy. Chce, aby zespół zarządzający Bogdanki kierował działalnością połączonej grupy w Polsce, włącznie z planowaną inwestycją NWR w Dębieńsku, a ponadto, aby stał na czele przyszłych akwizycji i nowych projektów w Polsce.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: lwb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz