Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BOŚ nagrodził firmy z północy Polski za działalność proekologiczną

0
Podziel się:
BOŚ nagrodził firmy z północy Polski za działalność proekologiczną

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wręczył swoje wyróżnienia - "Klony" (element logotypu banku) sześciu firmom i spółdzielniom z północy Polski, nagradzając je za to, że "funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym", podała instytucja.

Uroczysta gala odbyła się w Toruniu. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym cyklu.

"Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano cztery firmy. Nagrodzono Spółdzielnię Mieszkaniową 'Południe' za ograniczenie strat ciepła, co przyczyniło się w konsekwencji do znacznej redukcji kosztów eksploatacyjnych budynków. Z kolei firma Budizol Property otrzymała wyróżnienie za ograniczenie zapotrzebowania na energię przy jednoczesnym zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Wyróżnienie trafiło także do Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej z Chełmży za termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych (minimalizacja strat ciepła w modernizowanych budynkach i redukcja kosztów ich eksploatacji). Firma Abramczyk została uhonorowana za montaż linii technologicznych z wykorzystaniem urządzeń o niskim poziomie zużycia energii elektrycznej oraz wysokiej sprawności energetycznej w zakładzie przetwórstwa ryb" - czytamy w komunikacie.

W kategorii innowacja ekologiczna firma Laude SMART Intermodal została wyróżniona za wdrożenie rewolucyjnego rozwiązania, pozwalającego na przewóz w tym samym kontenerze dobór sypkich i paletyzowanych. Przedsiębiorstwo Global Technik odebrało nagrodę za zastosowanie w procesie produkcji innowacyjnej technologii laserowego nakładania powłok wykorzystywanej w produkcji nowej generacji opraw zespołów łożysk oraz pierścieni ślizgowych, podano także.

"W kategorii firma ekologicznie i społecznie zaangażowana wyróżniono spółkę P.W. Lechpol za stworzenie indywidualnego sytemu dostaw środków do produkcji rolnej, dopasowującego się do potrzeb producentów rolnych" - czytamy dalej.

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo i proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)