Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bouwfonds rozpoczął inwestycje w Polsce - kupił projekt mieszkaniowy od Matexi

0
Podziel się
Bouwfonds rozpoczął inwestycje w Polsce - kupił projekt mieszkaniowy od Matexi
bErFQizV

Bouwfonds European Residential Fund (BERF) kupił od Matexi Polska projekt deweloperski w centrum Warszawy, podał doradca transakcyjny inwestora - firma konsultingowa REAS.

Przedmiotem transakcji jest projekt deweloperski zlokalizowany przy ul. Pereca w Warszawie. W budynku znajdą się 193 lokale mieszkalne i część usługowa. W całości przeznaczony zostanie na wynajem.

"Jest to pierwsza na polskim rynku mieszkań na wynajem transakcja obejmująca zakup przez zagranicznego inwestora instytucjonalnego całego budynku" - zaznaczono w komunikacie.

bErFQizX

"Stabilność polskiej gospodarki i potencjał, jaki stoi przed rozwojem rynku najmu w tym kraju sprawiły, że Polska w naturalny sposób znalazła się w kręgu naszych zainteresowań. Liczymy na możliwość zbudowania tu atrakcyjnego portfela inwestycji" - powiedział Michiel Dubois, Managing Director Residential Real Estate Bouwfonds IM, cytowany w komunikacie.

BERF jest jednym z funduszy inwestycyjnych otwartych, zarządzanych przez Bouwfonds Investment Management, którego głównym obszarem działalności jest zarządzanie inwestycjami na rynku nieruchomości.

BIM działał dotychczas w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Skandynawii. Wartość jej aktywów mieszkaniowych szacowana jest na 1,66 mld euro.

Matexi Polska jest częścią Matexi Group - największej belgijskiej grupy deweloperskiej działającej w segmencie mieszkaniowym, która w swoim portfolio posiada ponad 35 tys. zrealizowanych projektów. W Polsce Matexi działa od 2010 roku, realizując inwestycje na terenie Warszawy. Aktualne portfolio firmy obejmuje ponad 1000 lokali w 7 inwestycjach.

bErFQiAy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)