Notowania

budownictwo
26.10.2016 12:09

Budimex Nieruchomości planuje uruchomienie 14 projektów w 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedsprzedaż Budimeksu Nieruchomości spadnie r/r w 2016 r. do ok. 1 500 mieszkań - poziomu, który Budimex uważa za osiągalny cel także w przyszłości, poinformował prezes Dariusz Blocher. W tym roku segment nieruchomościowy Budimeksu może wydać na działki jeszcze prawie 200 mln zł, a w przyszłym planuje rozpoczęcie 14 inwestycji.

"Przedsprzedaż Budimeksu Nieruchomości będzie gorsza w tym roku, ale jesteśmy bliscy sfinalizowania zakupu kilku dużych działek. Trochę poniżej 200 mln zł powinniśmy jeszcze w tym roku na nie wydać. To by nam pozwoliło w przyszłym roku na uruchomienie 14 nowych projektów, na których rozpoczniemy przedsprzedaż - kolejnych etapów inwestycji lub zupełnie nowe projekty" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

"W tym roku z kwartału na kwartał przedsprzedawaliśmy trochę mniej, bo kończył się projekt w Czyżynach. Natomiast myślę, że moglibyśmy być [w całym roku] w okolicach tych 1 500 mieszkań. To nie jest sztywny cel, chcielibyśmy mieć trochę więcej, ale to będzie taka najlepsza osiągalna liczba" - dodał.

Blocher wskazał, że tempo uruchamiania przedsprzedaży w spółce jest obecnie niższe niż potencjał rynku.

"Dziś widzimy jeszcze 2-3 lata bardzo dobre jak chodzi o sprzedaż mieszkań. Moglibyśmy sprzedawać więcej, no ale nie mamy projektów, a też nie chcemy kupować gruntów za wszelką cenę" - wyjaśnił.

W ciągu trzech kwartałów br. przedsprzedaż segmentu deweloperskiego wyniosła 1 121 mieszkań, tj. o 22% mniej r/r. W 2015 r., rekordowym dla Budimeksu Nieruchomości, spółka przedsprzedała 1 918 lokali.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz