Notowania

budownictwo
22.09.2015 14:07

Budimex wybuduje dwa odcinki drogi ekspresowej S17

Kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Ogórek/Jan Kaliński/Wirtualna Polska)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła ze spółką Budimex umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 o łącznej długości 25,2 km, pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego, podała Dyrekcja. Łączna wartość kontraktów to 602,1 mln zł brutto.

"Kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku" - czytamy w komunikacie.

Realizację odcinka od Garwolina do granicy województw podzielono na dwa mniejsze zadania: od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc o długości 12,2 km oraz od obwodnicy Gończyc do granicy województw o długość 13 km. Wartość pierwszego odcinka to ok. 288,5 mln zł, a drugiego 313,6 mln zł. Czas realizacji 34 miesiące (w trakcie prac budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), a okres gwarancji wyznaczono na 10 lat, podano również.

Realizacja będzie prowadzona w trybie "projektuj i buduj", co oznacza, iż wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (na przełomie 2016 i 2017 roku), a następnie wybuduje trasę. Po wydaniu przez wojewodę decyzji ZRID rozpocznie się ustalanie wysokości odszkodowań za tereny przejęte pod budowę i wypłata odszkodowań. Prace w terenie powinny ruszyć wiosną 2017 roku. Przed oddaniem do ruchu wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Tagi: budownictwo, bdx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz