Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były szef Lehman Brothers o kryzysie. Po raz pierwszy od 2008 roku

0
Podziel się

Bank Lehman Brothers upadł we wrześniu 2008 roku. Spowodowało to krach na rynkach.

Richard S. Fuld
Richard S. Fuld (PAP/EPA)
bCYqpGAB

Richard S. Fuld, były prezes banku inwestycyjnego Lehman Brothers, wystąpi publicznie po raz pierwszy od 2008 roku. Podczas konferencji dla inwestorów opowie m.in. o kryzysie na rynkach finansowych.

Organizatorzy konferencji Marcum MicroCap 2015 w Nowym Jorku, zaplanowanej na 27-28 maja, ogłosili, że jednym z jej prelegentów będzie Richard S. Fuld, były szef banku Lehman Brothers, którego upadek zapoczątkował załamanie na rynkach finansowych w 2008 roku.

Na stronie internetowej organizatora konferencji możemy przeczytać, że będzie on mówił m.in. o tym, jak Lehman Brothers stał się jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie, o kryzysie finansowym, a także o dzisiejszym rynku kapitałowym.

bCYqpGAD

Z kolei "Wall Street Journal", odnosząc się do tej informacji cytuje przedstawiciela organizatora, który stwierdził, że były szef Lehman Brothers nie weźmie wynagrodzenia za swoje wystąpienie. W zamian poprosił o przekazanie go na cel charytatywny.

Bank Lehman Brothers był jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Został założony w połowie XIX wieku. Ogłosił upadłość 15 września 2008 roku. Spowodowało to krach na rynkach finansowych i było przyczyną późniejszego kryzysu gospodarczego.

bCYqpGBe
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)