Notowania

opt
12.05.2011 15:12

CD Projekt zebrał już 111 tys. zamówień na "Wiedźmina 2"

Do 12 maja klienci z całego świata złożyli w przedsprzedaży zamówienia na 111 842 egzemplarzy gry komputerowej Wiedźmin 2, poinformował producent gry CD Projekt RED, należący do grupy Optimus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CD Projekt)

Do 12 maja klienci z całego świata złożyli w przedsprzedaży zamówienia na 111 842 egzemplarzy gry komputerowej _ Wiedźmin 2 _, poinformował producent gry CD Projekt RED, należący do grupy Optimus.

_ Do dnia 12.05.2010 do godz. 9.00 czyli na pięć dni przed premierą, która odbędzie się 17 maja, fani gry z całego świata zamówili w przedsprzedaży już 111 842 egzemplarzy Wiedźmina 2. Liczba ta z każdym dniem dynamicznie rośnie. Aż 40 proc. tych zamówień zostało dokonanych w kanale dystrybucji elektronicznej _ - czytamy w komunikacie.

Gra znalazła się na 4.miejscu bestsellerów amerykańskiego amazon.com, 2. miejscu amazon.co.uk (Anglia) oraz amazon.de (Niemcy) w kategorii _ PC Games _.

_ -To niesamowicie dobry wynik, dający mocne podstawy, żeby przypuszczać, że planowany nakład premierowy 1 mln egzemplarzy zostanie wyczerpany wcześniej niż zakładaliśmy _ – powiedział prezes Optimusa Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

W połowie kwietnia Optimus poinformował, że premierowy nakład drugiej częsci _ Wiedźmina _ wyniesie 1 mln sztuk, ale do końca roku firma może sprzedać więcej egzemplarzy. Spółka poinformowała także, że sprzedała ponad 1,7 mln kopii pierwszej części gry. Przedstawiciele Optimusa oceniają, że dzięki korzystniejszym warunkom licencyjnym przychód spółki z każdego sprzedanego pudełka będzie dwa razy wyższy niż w przypadku pierwszej części gry.

Według analityków DI BRE, 'Wiedźmin 2" może w ciągu trzech lat przynieść Optimusowi (który ma zmienić nazwę na CD Projekt w III kw. br.) ok. 150 mln zł zysku na poziomie operacyjnym. Zakładają oni, że wartość przychodów ze sprzedaży gry ma przekroczyć 195 mln zł.

Gra _ Wiedźmin _ jest oparta na serii bestsellerowych opowiadań i powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Tagi: opt, com, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz