Notowania

giełda
23.10.2017 08:44

Celon Pharma: NCBiR rekomenduje do dofinansowania wniosek na ok. 25 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek Celon Pharma o dofinansowanie projektu dotyczącego rozwoju przedklinicznego i klinicznego innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na kwotę 24,8 mln zł zostały zarekomendowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) do dofinansowania, podała spółka.

"Zarząd Celon Pharma informuje, iż w dniu 22 października 2017 r. powziął informację o zarekomendowaniu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania wniosku spółki złożonego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 dotyczącego projektu pn.: 'Rozwój przedkliniczny i kliniczny innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii cukrzycy typu II'. Całkowity koszt projektu został określony na 39,4 mln zł, a rekomendowana wysokość dofinansowania wynosi 24,8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Wniosek spółki o dofinansowanie został pozytywnie rozpatrzone i rekomendowane do dofinansowania. Projekt zostanie zrealizowany do 2022 r.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz