Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Celon Pharma ustaliła cenę maksymalną na poziomie 16,33 zł za akcję

0
Podziel się:
Celon Pharma ustaliła cenę maksymalną na poziomie 16,33 zł za akcję

Celon Pharma ustaliła cenę maksymalną akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów w transzy detalicznej w wysokości 16,33 zł za akcję, podała spółka w aktualizacji prospektu. Na podstawie prospektu ofertą objętych jest 15 000 000 akcji serii B, co oznacza, że wartość oferty wyniesie maksymalnie 244,95 mln zł brutto.

Zarząd podawał w prospekcie, że oczekuje, iż wpływy netto z emisji wyniosą około 235 mln zł (245 mln zł brutto). Akcje serii B oferowane są inwestorom w dwóch transzach: transzy detalicznej obejmującej 2 000 000 akcji serii B oraz transzy instytucjonalnej obejmującej 13 000 000 akcji serii B. Po podwyższeniu kapitału nowe akcje będą stanowić 33% kapitału i 25% głosów.

Oferta zostanie przeprowadzona według następującego harmonogramu: 12 września nastąpi publikacja aneksu do prospektu z ceną maksymalną (przy założeniu, że zatwierdzenie aneksu do prospektu z ceną maksymalną nastąpi nie później niż w dniu 12 września 2016 r.) i rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu. W dniach 13-­19 września potrwa okres przyjmowania zapisów w transzy detalicznej. 20 września do godziny 15:00 nastąpi zakończenie procesu budowania księgi popytu. Także 20 września nastąpi ustalenie ceny emisyjnej i ustalenie ostatecznej liczby akcji oferowanych w poszczególnych transzach. W dniach 21-­23 września odbędzie się przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy instytucjonalnej. W dniu 27 września lub w zbliżonym terminie ustalonym z GPW odbędzie się przydział akcji.

Oferującymi są Mercurius Dom Maklerski, Vestor DM i DM BOŚ.

Celem emisji akcji serii B jest pozyskanie środków na sfinansowanie wybranych projektów związanych z realizacją strategii rozwoju spółki. W szczególności środki mogą zostać przeznaczone na: rozbudowę mocy wytwórczych w zakresie leków wziewnych oraz rozwój technologiczny i rynkowy leku Salmex (35 mln zł), rozwój badawczy i rynkowy leku zawierającego tiotropium (40 mln zł), budowę centrum badawczo­-rozwojowego (35 mln zł), rozwój nowego leku biopodobnego do ranibizumabu (30 mln zł; na realizację projektu dodatkowo planowane jest dofinansowanie ze środków UE w wysokości około 30 mln zł), rozwój nowego leku opartego na ketaminie (65 mln zł), rozwój portfolio pozostałych leków innowacyjnych (30 mln zł), podano w prospekcie.

Przychody netto ze sprzedaży spółki rosły dynamicznie na przestrzeni lat do 107,54 mln zł w 2015 roku. W 2015 roku wynik netto wyniósł 37,18 mln zł, podkreśliła spółka.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-­rozwojowym, dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno­-sprzętowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)