Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
04.09.2017 08:38

Cherrypick Games pozyska z oferty publicznej planowane 6,2 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Cherrypick Games z sukcesem zakończył ofertę publiczną, z której pozyska 6,21 mln zł, podała spółka. Inwestorzy obejmą wszystkie oferowane akcje, a zapisy w transzy detalicznej zostały zredukowane o 91,079%.

,,Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nowe produkcje i wsparcie ich sprzedaży, dzięki czemu będziemy mogli rozwijać się coraz szybciej. Już niedługo zadebiutujemy na NewConnect, który traktujemy jako przystanek w drodze na główny rynek GPW" - powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica, cytowany w komunikacie.

Zarząd Cherrypick Games przydzielił wszystkie ze 103 500 akcji oferowanych w ramach IPO. Cena emisyjna wyniosła 60 złotych za sztukę. Oznacza to, że wartość oferty sięgnęła 6,21 mln zł, a spółka została wyceniona na 75,21 mln zł, podano również.

,,Zapisy na akcje spółki złożyło 10 inwestorów instytucjonalnych, którzy obejmą łącznie 83 500 akcji serii B. Inwestorzy indywidualni złożyli łącznie 153 zapisy na łącznie 224 200 akcji o wartości (według ceny emisyjnej) 13,452 mln zł" - czytamy dalej.

Najbardziej znana gra spółki, to ,,My Hospital" - produkcja która zadebiutowała 19 stycznia tego roku i pozyskała graczy z ponad 200 krajów świata. Wśród innych znanych tytułów warszawskiej spółki znajdują się m.in. ,,Touchdown Hero", który został pobrany przez graczy już 3,3 mln razy, a także ,,Must Deliver" (1,6 mln pobrań) i ,,Auctioneer" (1,8 mln pobrań tylko w pierwszym tygodniu).

Spółka działa w najszybciej rosnącym segmencie rynku gier. Firma badawcza App Annie zakłada, że liczba pobrań ze sklepów z aplikacjami mobilnymi na całym świecie przekroczy 352 miliardy pobrań w roku 2021, a przychód brutto z zakupów użytkowników w tych sklepach przekroczy 139 mld USD.

Zespół Cherrypick Games S.A. pracuje obecnie nad dwiema nowymi grami z segmentu Free2Play. Realizuje też projekt ,,CherryStream", który uzyskał dofinansowanie w ramach programu GameINN.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz