Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ciech negocjuje sprzedaż pakietu PTU

0
Podziel się

Grupa Ciech finalizuje już z potencjalnym inwestorem rozmowy w sprawie sprzedaży 45 proc. pakietu akcji PTU.

Ciech negocjuje sprzedaż pakietu PTU
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bEhcpLOZ

Grupa Ciech finalizuje już z potencjalnym inwestorem rozmowy w sprawie sprzedaży 45 proc. pakietu akcji PTU. Teraz strony przystępują do negocjacji, które mają doprowadzić do podpisania umowy sprzedaży akcji ubezpieczyciela co może nastąpić jeszcze w czerwcu - poinformował w środę PAP Ryszard Kunicki, prezes Ciechu.

_ Otrzymaliśmy wiążącą ofertę, która odpowiada naszym oczekiwaniom. Od środy prawnicy jednej i drugiej strony przystępują do negocjacji szczegółów umowy. Ogólne warunki, w tym kwota za pakiet akcji ubezpieczyciela, zostały już określone _ - powiedział PAP Ryszard Kunicki.

_ Liczę, że do końca czerwca uda się nam wynegocjować ostateczną treść umowy i będziemy gotowi do jej podpisania _ - dodał.

bEhcpLPb

Prezes powiedział, że po jej podpisaniu konieczne będzie uzyskanie zgód korporacyjnych i zgód odpowiednich urzędów.

Kunicki powiedział, że pieniądze z transakcji sprzedaży akcji PTU zostaną przeznaczone na redukcję zadłużenia Grupy Ciech. Aktywa ubezpieczyciela nie należą do core businessu chemicznej firmy, a Ciech starał się zbyć udziały w PTU od kilku lat.

Prezes Kunicki nie chciał powiedzieć za ile Grupa Ciech sprzeda pakiet PTU. Nie chciał też ujawnić, kto jest potencjalnym nabywcą. Podtrzymał jednak wcześniejsze informację, że cena za pakiet przekracza 90 mln zł, o czym wcześniej donosiły media.

W mediach pojawiły się również spekulacje, że pakiet PTU przejmie od Ciechu niemiecki ubezpieczyciel Gothaer, jednak prezes Kunicki nie chciał komentować tych doniesień.

bEhcpLPh
bEhcpLPC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)