Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

Co zrobić z akcjami GPW po debiucie? Dużych wzrostów już nie będzie

0
Podziel się:

Na GPW zadebiutowały akcje samej giełdy. Inwestorzy indywidualni pierwszego dnia zarobili niemal 26 procent.

Co zrobić z akcjami GPW po debiucie? Dużych wzrostów już nie będzie
(PAP/Tomasz Gzell)
bEsoHWWd

fot: PAP/Tomasz Gzell

Wczoraj na GPW zadebiutowały akcje samej giełdy. Inwestorzy indywidualni pierwszego dnia zarobili niemal 26 procent. Jednak zdaniem analityków trudno oczekiwać, by cena ta w najbliższych miesiącach znacząco wzrosła.

W ofercie publicznej inwestorzy indywidualni kupowali akcje GPW po 43 zł, a na starcie notowań pierwszego dnia ich cena wynosiła 50,7 zł, by na koniec osiągnąć 54 zł.

bEsoHWWf

Zysk na poziomie niemal 26 proc. jest trzecim najwyższym w historii w przypadku spółek sprzedawanych przez Skarb Państwa za pośrednictwem GPW (lepszy wynik zanotowały Zelmer - 32 proc. i PGNiG - 28 procent.).

źródło: Money.pl

bEsoHWWl

W najbliższych miesiącach nie należy się jednak spodziewać, by cena akcji GPW tak gwałtownie szła w górę. Według analityków sondowanych przez *Money.pl, *wartość akcji warszawskiej giełdy do końca tego roku może wzrosnąć co najwyżej do 55 złotych, a za rok dojść do 60 złotych.

I jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród internautów Money.pl trzy czwarte z tych, którzy kupili akcje GPW zakłada, że obecna cena jest jeszcze zbyt niska, by się ich pozbywać. Czy mają oni rację, czy jednak warto rozważyć ich sprzedaż już teraz? Na to pytanie odpowiadają analitycy _ przepytani _ przez Money.pl.

Łukasz Bugaj

bEsoHWWm

Marcin R. Kiepas

bEsoHWWn

Paweł Cymcyk

bEsoHWWo

Michał Fronc

Marcin Bielicki

Roman Przasnyski

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t97995.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/w;co;zainwestowac;pieniadze;z;zapisow;na;akcje;gpw,208,0,704720.html) W co zainwestować pieniądze z zapisów na akcje GPW Inwestorzy indywidualni dostaną z powrotem ponad 70 proc. pieniędzy, które chcieli przeznaczyć na zakup akcji GPW. Money.pl zapytał analityków w co je zainwestować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/liczba;chetnych;na;akcje;gpw;znacznie;wyzej;od;oczekiwan,41,0,700969.html) Liczba chętnych na akcje GPW znacznie wyżej od oczekiwań Grad: Zapisy na akcje złożyło 323 tys. inwestorów. Każdy może liczyć na nie więcej niż 25.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t78824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/spolki;z;newconnect;duzy;zysk;przy;duzym;ryzyku,159,0,701343.html) Spółki z NewConnect: Duży zysk, przy dużym ryzyku Ponad 1300 procent w pół roku można było zarobić na akcjach producenta Familiady, spółki Astro notowanej na NewConnect.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t93552.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;deweloperow;na;gpw;nalezy;uwazac;z;ich;kupnem,5,0,696325.html) Akcje deweloperów na GPW: Należy uważać z ich kupnem Według analityków w najbliższych latach trudno będzie uzyskać zyski na akcjach spółek budujących mieszkania.
bEsoHWWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)