Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch zatrudnił 777 osób, a to jeszcze nie koniec

0
Podziel się:

Grupa kapitałowa obsługuje klientów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii.

Janusz Filipiak, prezes Comarchu
Janusz Filipiak, prezes Comarchu (Comarch)

Comarch zwiększył zatrudnienie o 777 pracowników w ciągu trzech kwartałów bieżącego roku. W przyszłym roku może kontynuować wzrost zatrudnienia, poinformował prezes prof. Janusz Filipiak.

- Zwiększyliśmy liczbę pracowników w Comarchu o 777 osób w ciągu trzech kwartałów. Jest to blisko 17-proc. wzrost zatrudnienia w skali kraju w efekcie nawiązania długofalowej współpracy z kontrahentami z całego świata. Zatrzymamy przyjmowanie ludzi w czwartym kwartale, gdyż jest to okres fakturowania - powiedział Filipiak dziennikarzom po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy z PGZ.

Według jego słów, ze względu na poziom zakontraktowania grupa będzie musiała zatrudniać więcej ludzi. Comarch zatrudnia obecnie 4500 pracowników w kraju, a na całym świecie ponad 5000 osób.

Grupa kapitałowa Comarch, której 46,3 proc. przychodów w 2014 roku stanowiła sprzedaż zagraniczna, obsługuje klientów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii. W polskich oddziałach Comarchu znajdują zatrudnienie przede wszystkim pracownicy o profilu specjalistycznym, tacy jak programiści, inżynierowie systemowi, analitycy, konsultanci, szkoleniowcy, menadżerowie.

- Co roku Comarch organizuje program stażowy dla studentów kierunków informatycznych, otwierający drzwi do kariery w branży IT. W 2015 roku 300 studentów miało okazję zdobywać doświadczenie pod okiem profesjonalistów. Ponad 70 proc. stażystów nawiązało dłuższą współpracę po zakończeniu programu - podała spółka.

14 miast w Polsce

Taka dynamika rozwoju firmy oznacza dla Comarchu konieczność rozbudowy ośrodków programistycznych w całej Polsce. Firma inwestuje w nowoczesne budynki nie tylko w stolicy Małopolski, ale również rozwija swoje centra w takich miastach jak Katowice, Lublin, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Łódź. W tym roku został otwarty oddział w Tarnowie i Kielcach, a w samej tylko Łodzi we wrześniu 2016 roku zostanie oddane do użytku centrum, które zatrudniać będzie 500 specjalistów. Dzięki temu Łódź stanie się drugim, co do liczby zatrudnionych pracowników, ośrodkiem Comarch w Polsce.

- Posiadamy własny dział badawczo-rozwojowy i dużo inwestujemy w rozwój produktów. Z naszych rozwiązań IT, które powstają w Polsce, korzystają klienci w kraju i za granicą. Dzięki szerokiemu portfolio klientów, wciąż tworzymy nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów w 14 miastach w Polsce. Jednocześnie realizując międzynarodowe projekty, nasi pracownicy cenią sobie, że jesteśmy firmą opartą na polskim kapitale gwarantującą stabilne zatrudnienie - powiedziała Karolina Strzelczyk, zastępca dyrektora działu personalnego w grupie kapitałowej Comarch.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 038 mln zł w 2014 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.