Notowania

nvs
30.12.2010 08:59

Comp łączy się z Novitusem

Jedna akcja serii L Comp będzie oferowana za 2,37 akcji Novitusa. Stosunek wymiany akcji został więc ustalony na poziomie 0,42.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W związku z planowanym połączeniem Compa z Novitusem, Comp wyemituje 1.239.129 akcji serii L, które zostaną wydane akcjonariuszom Novitusa proporcjonalnie do posiadanych przez nich papierów spółki. Jedna akcja serii L Comp będzie oferowana za 2,37 akcji Novitusa. Stosunek wymiany akcji został więc ustalony na poziomie 0,42.

Firmy chcą utworzyć spółkę zdolną do wykorzystania uzupełniających się rynków i produktów.

_ W perspektywie długookresowej planowane jest wykorzystanie synergii prowadzącej do wzrostu udziału w dotychczasowych rynkach, wykorzystanie połączonych zasobów do rozbudowy ofert świadczonych usług i produktów, optymalizacja organizacji i redukcja kosztów funkcjonowania, utworzenie potencjału do dalszej rozbudowy grupy kapitałowej. W wyniku zamierzonych działań spodziewany jest wzrost wartości Spółki dla akcjonariuszy _ - napisano w komunikacie.

_ W wyniku połączenia powstanie podmiot o kilkuset milionach wartości rocznej sprzedaży oraz istotnej rentowności prowadzonej działalności. Połączenie wzmocni potencjał łączących się spółek, umożliwiając realizację dużych i skomplikowanych projektów. Dzięki większej skali połączonych spółek możliwa będzie dalsza ekspansja kapitałowa w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla sektora handlu i usług _ - podano w raporcie.

Grupa Novitus jest producentem i dostawcą urządzeń fiskalnych, urządzeń AI, wag, oprogramowania oraz systemów sprzedaży. Natomiast grupa Comp jest dostawcą bezpiecznych rozwiązań teleinformatycznych dla biznesu, a także producentem urządzeń kryptograficznych.

Comp i Novitus 21 grudnia podpisały list intencyjny dotyczący połączenia spółek. Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie majątku Novitusa, czyli spółki przejmowanej, na Comp. Połączony podmiot ma się specjalizować w niszowych rozwiązaniach dla sektora publicznego i komercyjnego, jak również ma mieć skalę niezbędną do realizacji dużych i skomplikowanych projektów. Trzonem działalności połączonej spółki mają być nadal własne produkty, ale połączenie ma stworzyć szanse na wprowadzenie do masowej produkcji produktów niefiskalnych.

Przedstawiciele Comp zapowiadają, że połączona spółka będzie w stanie sfinansować kolejne duże akwizycje w dziedzinie handlu i usług. Połączenie ma też umożliwić obniżenie kosztów operacyjnych, w szczególności w zakresie funkcjonowania back - office, jak i uzupełnić ofertę produktowo - usługową dla dotychczasowych i nowych klientów.

Według harmonogramu proces połączenia ma się zakończyć do dnia 30 września 2011 roku.

Comp ma obecnie 2.688.624 akcje Novitusa, co stanowi 47,82 proc. ogólnej liczby akcji i daje takie samo prawo głosów na walnym.

Tagi: nvs, cmp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz